Biznes i Finanse
#BiznesBezPapieru: rusza kampania edukacyjna dla firm
Rusza ogólnopolska kampania edukacyjna dla firm #BiznesBezPapieru, ma służyć informowaniu o korzyściach, jakie przynosi cyfryzacja oraz o tym, jak wdrażać w firmie nowoczesne narzędzia - wynika z wtorkowego komunikatu Związku Cyfrowa Polska.
"Przyśpieszona cyfryzacja spowodowana pandemią pokazała przedsiębiorcom, że konieczna jest zmiana sposobu zarządzania i prowadzenia ich organizacji. Jeśli firma chce być w takiej sytuacji nadal konkurencyjna, musi wejść na drogę cyfryzacji oraz szukać usprawnień, np. rezygnując z papieru, co prowadzi do oszczędności" - mówi, cytowany w komunikacie, prezes Związku Cyfrowa Polska Michał Kanownik.
Jego zdaniem prowadzenie przedsiębiorstwa, które aspiruje do bycia konkurencyjnym wymaga dziś nowoczesnego podejścia.
"Nadchodzące lata, m.in. poprzez rozwój sieci 5G, pozwolą na upowszechnienie nowych, cyfrowych kanałów prowadzenia biznesu. Dlatego należy edukować przedsiębiorców z korzyści, jakie przynosi cyfryzacja oraz tego, jak nowoczesne narzędzia wdrażać w firmie – zaznacza Kanownik.
Temu celowi ma służyć rozpoczynająca się ogólnokrajowa kampania edukacyjna skierowana do przedsiębiorców – #BiznesBezPapieru.
"Zaangażowane są w nią firmy technologiczne zrzeszone w Związku Cyfrowa Polska - spółka Asseco i Samsung, które dodatkowo wspierane są przez ekspertów Centrum GovTech Polska, Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Obserwatorium.biz, Santander Consumer Banku, Programu Czysta Polska oraz kancelarii prawnej Szostek_Bar i Partnerzy" - napisano w komunikacie.
Jak poinformowano, w ramach kampanii przedsiębiorcy uzyskają – m.in. poprzez dedykowaną stronę internetową, poradniki, webinary oraz dyskusje – merytoryczne informacje dotyczące m.in. przechodzenia tradycyjnie funkcjonujących firm na rozwiązania cyfrowe, digitalizacji obiegu dokumentów czy kwestii związanych z cyberbezpieczeństwem.
"Korzyści, jakie płyną z cyfryzacji są niepodważalne. Świadczy o tym choćby rozwój e-usług, dzięki którym możemy w coraz łatwiejszy sposób załatwić sprawę urzędową, rozliczyć się z fiskusem czy załatwić e-receptę" – tłumaczy Kanownik. "Podobnych uproszczeń powinniśmy szukać w funkcjonowaniu przedsiębiorstw" - dodaje.
Jego zdaniem, krajowy biznes jest otwarty na innowacje, jednak nie zawsze przedsiębiorcy wiedzą, od czego powinni zacząć cyfrową transformację swojej firmy. Jako przykład podał np. podpis elektroniczny – równoważny z tradycyjnym podpisem odręcznym. Choć coraz więcej firm ma świadomość, że jest on sporym ułatwieniem, to nadal spora część przedsiębiorców nie zdecydowała się jeszcze na jego wdrożenie.
"Dzięki kampanii przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się, jak prowadzić biznes bez papieru i postawić kolejny krok na ścieżce cyfryzacji" – zaznacza Kanownik.
Zgodnie z informacją, Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego „Cyfrowa Polska” (ZIPSEE) to branżowa organizacja pracodawców o charakterze non-profit, zrzeszająca największe firm z branży RTV i IT – producentów, dystrybutorów i importerów działających na polskim rynku.
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany