Reklama

Biznes i Finanse

Pracownik administracji Nowego Jorku przyłapany na kopaniu kryptowalut w miejscu pracy

Fot.  Brian Wangenheim/Unsplash
Fot. Brian Wangenheim/Unsplash

Ekspert ds. technologii informatycznych zatrudniony przez władze Nowego Jorku otrzymał zarzut wydobywania kryptowalut w pracy. W sześciu pomieszczeniach urzędu hrabstwa Suffolk pracowało 46 nielegalnych urządzeń.

Christopher Naples został oskarżony o potajemne zainstalowanie dziesiątek maszyn w swoim miejscu pracy i używanie ich do wydobywania bitcoinów i innych rodzajów kryptowaluty w ramach nielegalnego planu zarabiania pieniędzy - informuje AP News. 

Nowojorska kopalnia

Naples, który mieszka w Nowym Jorku, został zatrudniony przez Suffolk County (hrabstwo należące do stanu Nowy Jork położone na Long Island). Jego obecny tytuł to asystent kierownika ds. operacji informatycznych w biurze urzędnika hrabstwa.

Władze ujawniły, że potajemna działalność w zakresie wydobycia kryptowalut, którą prowadził 42-letni Naples, spowodowała wzrost rachunków za energię elektryczną o ponad 6 tys. dolarów dla - niczego nie podejrzewającego - pracodawcy.

Zarzuty przeciwko Naplesowi zostały ogłoszone przez prokuratora okręgowego Suffolk County, Timothy'ego Sini. Naples został oskarżony o kradzież, włamanie komputerowe i korupcję publiczną.

Sini powiedział, że Naples jest posądzony o zainstalowanie 46 urządzeń do wydobywania kryptowalut w sześciu pomieszczeniach wewnątrz centrum hrabstwa, znajdującego się w Riverhead w Nowym Jorku. Sprzęt zwiększył temperaturę w niektórych pomieszczeniach o 20 stopni.

Dobrze ukryte

Kryjówki, w których ukryto urządzenia do kopania cyfrowych walut znajdowały się pod płytami podłogowymi budynku, wewnątrz szaf serwerowych, a także wewnątrz elektrycznego panelu ściennego, który nie był używany. System rzekomo pracował od miesięcy, z co najmniej dziesięcioma urządzeniami działającymi od lutego 2021 roku.

„Wydobywanie kryptowaluty wymaga ogromnych ilości zasobów, a autorzy tego procederu muszą wymyślić, jak ukryć wszystkie koszty energii elektrycznej i chłodzenia – powiedział Sini w oświadczeniu. - Naples znalazł sposób, aby to zrobić. Niestety, odbyło się to >>na plecach podatników<<. Nie pozwolimy, aby pracownicy hrabstwa, którzy są już na liście płac społeczeństwa, kradli pieniądze podatników lub nielegalnie wykorzystywali zasoby rządowe dla własnych korzyści osobistych". Naples będzie odpowiadać z wolnej stopy. Terminu rozprawy jeszcze nie ustalono.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Komentarze