Reklama

Biznes i Finanse

Play chce chronić klientów przed cyberzagrożeniami

fot. materiały prasowe/ Play
fot. materiały prasowe/ Play

Play wprowadza rozwiązanie „bezpieczeństwo jako usługa” (Security-as-a-Service, SECaaS) firmy Allot, aby chronić klientów przed cyberzagrożeniami. 

Play, operator komórkowy w Polsce z ponad 15 milionami abonentów, uruchomił dla swoich klientów indywidualnych bezkontaktowe usługi cyberbezpieczeństwa i kontroli zawartości na bazie rozwiązań Allot.

Allot Secure to platforma, która zapewnia użytkownikom mobilnym obsługę w zakresie cyberbezpieczeństwa w sieci i poza nią, w tym konfigurację, raportowanie i zarządzanie alarmami. Obecnie Play oferuje dwa rozwiązania: NetworkSecure i EndpointSecure.

NetworkSecure zapewnia ochronę przed niebezpieczeństwem, w tym złośliwym oprogramowaniem, wirusami, phishingiem i oprogramowaniem ransomware, dodatkowo uzupełniono je o EndpointSecure - ochronę przed cyberzagrożeniami, nawet gdy znajdują się poza zasięgiem sieci operatora Play.

Ochrona przed cyberzagrożeniami

„Play ma wysoką świadomość cyberzagrożeń i chce dostarczać klientom łatwe do aktywacji rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo i komfort użytkowników. Najnowsza oferta pokazuje nasze zaangażowanie na rzecz ochrony klientów zarówno w sieci, jak i poza nią” - powiedział Mikkel Noesgaard, członek zarządu i dyrektor ds. marketingu w Play. „Platforma cyberbezpieczeństwa firmy Allot zapewnia elastyczne rozwiązanie na potrzeby ochrony naszych klientów zarówno przed istniejącymi, jak i nowymi zagrożeniami” - dodaje.

Allot to dostawca rozwiązań w zakresie inteligencji sieciowej oraz bezpieczeństwa jako usługi (SECaaS) dla dostawców usług komunikacyjnych (CSPs) i przedsiębiorstw. 

W czerwcu br. prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył na spółkę P4 administracyjną karę pieniężną w wysokości 100 tys. złotych za niezawiadomienie organu nadzorczego w terminie 24 godzin o wykryciu naruszenia danych osobowych. 


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Komentarze