Reklama

Biznes i Finanse

Nokia wychodzi z Rosji

Autor. Kārlis Dambrāns/Flickr/CC BY 2.0

„Dla Nokii od pierwszych dni inwazji na Ukrainę było jasne, że nasza dalsza obecność w Rosji będzie niemożliwa” – czytamy w oświadczeniu koncernu, w którym oficjalnie poinformowano o wyjściu firmy z rosyjskiego rynku.

Reklama

Władze Nokii wskazują, że w ciągu ostatnich tygodni zawieszone zostały dostawy, wstrzymano nowe transakcje a działania badawczo-rozwojowe przeniesiono poza Rosję. „Możemy teraz ogłosić, że opuszczamy tamtejszy rynek” – podkreśla firma.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Równocześnie koncern deklaruje, że wychodząc z kraju Putina będzie dbał o bezpieczeństwo pracowników i infrastruktury.

„Zachodnie państwa wyraziły obawy związane z ryzykiem awarii infrastruktury krytycznej w sektorze telekomunikacji. Podkreśliły także znaczenie zapewnienia ciągłości przepływu informacji i dostępu do internetu, który daje obywatelom Rosji okno na świat. W związku z tym, opuszczając tamtejszy rynek, będziemy starać się zagwarantować wsparcie na rzecz utrzymania sieci” – stwierdzono w oświadczeniu.

Czytaj też

Warto podkreślić, że dla Nokii Rosja odpowiadała za mniej niż 2 proc. sprzedaży netto w ubiegłym roku. „Biorąc pod uwagę silny popyt w innych regionach, nie spodziewamy się, że nasza decyzja wpłynie na zdolność koncernu do osiągnięcia prognozowanych wyników na rok 2022” – wskazują władze firmy.

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Komentarze