Reklama

Biznes i Finanse

Największa transakcja w historii gier wideo? Kolejny krok Microsoftu

Microsoft logo
Autor. Ajay Suresh/Wikimedia Commons/CC2.0

Sąd w San Francisco uznał, że ewentualne wykupienie Activision Blizzard przez Microsoft nie spowoduje, iż firma stanie się monopolistą na amerykańskim rynku gier. Kiedy dojdzie do finalizacji transakcji?

Reklama

W poniedziałek Microsoft wygrał oddalanie prywatnego pozwu antymonopolowego dotyczącego zamiaru kupna producenta gier takich jak „Call of Duty". „Ogólny zarzut (...), że fuzja może spowodować >>wyższe ceny, mniej innowacji, mniejszy wybór dla konsumentów, mniejszą produkcję i inne skutki<< jest niewystarczający" – napisała w uzasadnieniu wyroku sędzia Jacqueline Corley.  

Reklama

Dlaczego osoby prywatne mogą próbować zaskarżać łączenie dużych spółek? Wynika to z amerykańskiego prawa antymonopolowego, które umożliwia konsumentom kwestionowanie poszczególnych fuzji.

Czytaj też

Daleka droga

W opisywanym przypadku pozew został oddalony, ale w teorii powód może jeszcze składać odwołanie od decyzji sądu. Jak podaje Reuters, powód będzie chciał skorzystać z tego prawa. Czy ewentualne ponowne oddalanie pozwu będzie równoznaczne z potwierdzeniem przejęcia?

Reklama

Do ostatecznego zakupu jest jeszcze daleka droga, bo sprawę monitoruje kilka instytucji. Zakupowi przyglądał się m.in. Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) w Wielkiej Brytanii, o czym informowaliśmy TUTAJ.

Transakcję pilnie śledzi też Federalna Komisja Handlu USA (FTC). Jej decyzja dotycząca fuzji ma być ogłoszona w sierpniu i to na nią ostatecznie musi czekać Microsoft.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama
Reklama

Komentarze