Reklama

Technologie

Brytyjski organ nadzoru sprawdzi czy Microsoft może wykupić producenta „Call of Duty”

Fot.: Florian Olivo/Unsplash

Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA), który bada ryzyko monopolu na brytyjskim rynku, rozpoczął dochodzenie w sprawie transakcji Microsoft Corp i zakupu producenta „Call of Duty” Activision Blizzard Inc. Chodzi o transakcję o wartości 68,7 mld dolarów.

Regulator rynku do 1 września ma czas na podjęcie wstępnej decyzji czy umowa między amerykańską firmą technologiczną a producentem gier wideo nie wpłynie negatywnie na konkurencję na brytyjskim rynku i ostatecznie - nie będzie niekorzystna dla klientów.

Czytaj też

Dochodzenie może doprowadzić do finalizacji transakcji lub do dalszej, pogłębionej analizy – podał Reuters. Żaden z podmiotów na razie nie komentuje sprawy.

To największa w historii transakcja Microsoftu w branży gier.

Przypomnijmy, że w połowie czerwca br. gigant ogłosił , że przejmie spółkę Miburo, która zajmuje się wykrywaniem i zwalczaniem zagranicznej dezinformacji, operacji wpływu oraz analizą cyberzagrożeń.

/NB

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze