Reklama

Biznes i Finanse

MF: aplikacja e-Deklaracje Desktop dostępna tylko do końca roku

Fot. NordWood Themes/unsplash.com
Fot. NordWood Themes/unsplash.com

31 grudnia 2021 roku przestaniemy udostępniać aplikację e-Deklaracje Desktop - wskazało Ministerstwo Finansów. Jak tłumaczy, osoby, które chcą posiadać dostęp do deklaracji wysłanych przez aplikację, mogą je zapisać jako pliki PDF.

Aplikacja e-Deklaracje Desktop to narzędzie, które umożliwia tylko osobom fizycznym (podatnikom, płatnikom) wysyłanie drogą elektroniczną deklaracji podpisanych danymi autoryzującymi (podpisem elektronicznym zapewniającym autentyczność deklaracji i podań opartym na danych autoryzujących). Aplikacja działa pod systemem Windows.

Resort finansów poinformował, że od 1 stycznia 2022 roku na stronie podatki.gov.pl nie będą dostępne instrukcje i pliki instalacyjne aplikacji.

Zaznaczono, że formularze (deklaracje oraz Urzędowe Potwierdzenia Odbioru – UPO), które znajdują się w zakładce „Moje rozliczenia”, można zapisać w formie PDF lub wydrukować. Aby to zrobić, należy skorzystać z paska narzędzi Adobe Readera, który jest dostępny nad otwartym formularzem (po kliknięciu ikony dyskietki otworzy się okno z pytaniem o miejsce zapisania pliku, a po kliknięciu ikony drukarki – okno parametrów wydruku) - napisano.

Zaznaczono, że zmiany nie dotyczą formularzy interaktywnych wysyłanych przez bramkę e-Deklaracje. Oznacza to, że formularze interaktywne będą nadal udostępniane i będzie je można wysyłać z wykorzystaniem wtyczki (plug-in).


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama