Reklama

Biznes i Finanse

Krytyczna podatność Firefoksa naprawiona

Fot. Kārlis DambrānsFollow/Flickr/CC 2.0
Fot. Kārlis DambrānsFollow/Flickr/CC 2.0

Krytyczna podatność przeglądarki Mozilla Firefox, która pozwalała hakerom na przejęcie kontroli nad komputerem ofiary i była przez nich aktywnie wykorzystywana, została naprawiona przez producenta tego oprogramowania - podaje serwis Ars Technica.

Lukę bezpieczeństwa, którą twórcy Firefoksa zaklasyfikowali jako krytyczną, wykryła w ubiegłym roku chińska firma Qihoo 360. Istnienie groźnej podatności i jej faktyczne wykorzystanie przez hakerów w "co najmniej dwóch przypadkach" potwierdziła amerykańska agencja cyberbezpieczeństwa i bezpieczeństwa infrastruktury.

Łatka zabezpieczająca przed wykorzystaniem tej podatności dostępna jest w ramach aktualizacji przeglądarki Firefox do wersji 72.0.1, która ukazała się we wtorek. Dzień wcześniej Mozilla wypuściła na rynek 72 wersję Firefoksa, w której naprawiono 11 innych znanych podatności, spośród których sześć eksperci z branży bezpieczeństwa sklasyfikowali jako poważne. Trzy spośród sześciu najgroźniejszych błędów pozwalały potencjalnym hakerom na zdalne wykonanie kodu na atakowanych komputerach.

To nie pierwszy bardzo poważny błąd przeglądarki Mozilla, który wykryto i naprawiono w ostatnim czasie. Siedem miesięcy temu Mozilla naprawiła dwie, również krytyczne podatności swojej przeglądarki, które pozwoliły hakerom na instalację tzw. tylnych drzwi w komputerach z systemem MacOS wykorzystywanych przez giełdę kryptowalutową Coinbase. 

Źródło:PAP

Komentarze