Reklama

Biznes i Finanse

Konto Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju zhakowane

fot. Chetraruc / pixabay
fot. Chetraruc / pixabay

Konto na Twitterze Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju zostało przejęte przez hakerów. Na koncie na zmianę pojawiają się komunikaty o odzyskaniu konta i obraźliwe twitty wyglądające, na pisane przez dobrze bawiących się nastolatków. 

Na koncie Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju pojawiły się tweety o dziwnej treści jak np. "took all your idiots money" czy "fuck up idiot"  niepasujące do oficjalnego konta tej instytucji.

Zhackowano również konto EBRDgreen należące do Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, na którym informowano o inwestycjach w zieloną gospodarkę. Znalazł się tam tweet o obraźliwej treści "H8te are niggers".  

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju ma spore problemy z opanowaniem sytuacji. Pomimo informacji, że przywrócono kontrolę nad kontami, wciąż ukazują się  tweety sugerujące, że to hakerzy dalej kontrolują konta.  

image

Konto banku poprosiło o pomoc Twittera. Problem pojawia się w tym, że nie wiadomo czy to hakerzy próbują zablokować konto banku czy może pracownicy banku, którzy nie wiedzą jak sobie poradzić z problemem zwrócili się z pomocą do Twittera. Na koncie Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju panuje ogromny chaos informacyjny.

image

Przejęcie konta instytucji finansowych takich jak banki może doprowadzić do poważnych perturbacji finansowych. W tym wypadku, osoby, które przejęły konta instytucji w mediach społecznościowych wykorzystały je do głupich żartów, ale powinien to być sygnał ostrzegawczy nie tylko dla Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, ale dla całej branży finansowej. 

Komentarze