Reklama

Biznes i Finanse

[INFOSHARE] Sygnalistka Theranosa: kolejne lata przyniosą rozwój zjawiska aktywizmu wśród pracowników firm

Erika Cheung, fot. Małgorzata Fraser/Cyberdefence24.pl
Erika Cheung, fot. Małgorzata Fraser/Cyberdefence24.pl

Erika Cheung, jedna z kluczowych sygnalistek ujawniających nieprawidłowości w głośnej sprawie firmy Theranos Elizabeth Holmes, podczas inaguruacji tegorocznej edycji konferencji InfoShare oceniła, że kolejne lata przyniosą rozwój zjawiska aktywizmu pracowników w wielkich firmach technologicznych.

Zdaniem Cheung jedną z korzyści, które płyną z bycia sygnalistą, jest możliwość nawiązania kontaktu z innymi osobami posiadającymi tego rodzaju doświadczenie.

Jak wskazała była pracownica Theranosa, obecnie coraz częściej obserwowanym zjawiskiem jest to, że pracodawcy mszczą się na pracownikach zgłaszających nieprawidłowości w ich firmach. Liczba zgłoszeń od sygnalistów jednak również wzrasta, czego dowodem może być m.in. ostatnia sprawa dokumentów Facebooka ujawnionych przez byłą pracownicę koncernu Frances Haugen.

Aktywizm pracowniczy częścią szerszej zmiany

„W kolejnych latach będziemy obserwowali wzrost zjawiska, jakim jest aktywizm pracowniczy” - powiedziała Cheung. „To kolejne takie zjawisko po ogromnej fali aktywności różnych ruchów społecznych, którą mogliśmy obserwować w ostatnim czasie. Nie bez znaczenia są również zmiany, które zaszły w świecie w związku z pandemią koronawirusa” - dodała.

Jak wskazała Cheung, kolejnym powodem wzrostu zainteresowania aktywizmem pracowniczym jest kwestia braku zaufania do liderów biznesowych, którą obserwujemy również w innych dziedzinach życia, np. w polityce.

Jej zdaniem jednym z największych błędów, jakie mogą dziś popełnić osoby odpowiedziane za zarządzanie w firmach, to brak zasad raportowania nieprawidłowości, przesadna pewność siebie i rozbudowane poczucie kontroli nad pracownikami.

Cheung oceniła, że kadry zarządzające muszą nauyczć się uczciwości względem postrzegania własnych błędów.

Musimy być przygotowani na trudne rozmowy na temat prawdy” - powiedziała. Błędy są częścią życia, ale to, co ma znaczenie, to sposób, w jaki rozwiązujemy powstałe dzięki nim problemy. Uczciwość i prawda popychają innowacje do przodu” - wskazała sygnalistka Theranosa.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

 

Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze (1)

  1. DDR

    Następnym krokiem będzie aktyw wywożący właścicieli na taczkach i rady pracownicze przejmujące firmy

Reklama