Reklama

Biznes i Finanse

Informacje finansowe Intela zdobyte przez hakerów

Fot. David290/Wikimedia Commons/CC 4.0
Fot. David290/Wikimedia Commons/CC 4.0

Hakerzy wykradli informacje finansowe Intela, w efekcie czego firma podjęła decyzję o wcześniejszym opublikowaniu raportu biznesowego, jeszcze przed zamknięciem giełdy.

Intel, największy na świecie producent układów scalonych oraz twórca mikroprocesorów, poinformował, że bada obecnie sprawę dotyczącą cyberataku, w ramach którego hakerzy mieli wykraść poufne informacje finansowe, w tym dane dotyczące zysków firmy. W związku z tym koncern opublikował oświadczenie o swoich wynikach biznesowych wcześniej niż było to pierwotnie planowane – informuje Agencja Reutera.

Jak wskazał w wywiadzie z Financial Times dyrektor finansowy amerykańskiego giganta George Davis, osoba lub grupa atakująca uzyskała szczegółowe informacje na temat raportu finansowego firmy, który miał zostać udostępniony dopiero po zamknięciu giełdy. Ostatecznie po wykryciu problemu, czyli około 10 minut przed zamknięciem rynku, oficjalnie opublikowano dokument.

„Kiedy dowiedzieliśmy się o problemie, podjęliśmy decyzję o opublikowaniu informacji o naszych wynikach na krótko przed pierwotnie zaplanowanym terminem.

Oświadczenie Intela

George Davis nie podał więcej szczegółów na temat incydentu. Wskazał jedynie, że wyciek informacji finansowych poza firmę był wynikiem nielegalnego działania. Jak dodał rzecznik koncernu, zewnętrzne źródło poinformowało Intela o tym, że jego dane krążą poza wewnętrznymi strukturami.

image

 

Reklama

Komentarze

    Reklama