Reklama

Biznes i Finanse

Huawei zaprezentował inteligentny router dla systemów 5G

Fot. Cheon Fong Liew/Flickr/CC 2.0
Fot. Cheon Fong Liew/Flickr/CC 2.0

Huawei zaprezentował inteligentny router dla sieci metropolitalnych obsługujący technologię 5G. Firma zaznaczyła, że urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o zapewnieniu zróżnicowanych usług i ogromnej liczby połączeń wymaganych w erze sieci nowej generacji oraz chmury.

Router pokazano podczas Światowego Kongresu MPLS+SDN+NFV 2019 w Paryżu. Jak podkreślono w informacji prasowej, NetEngine 8000 może również pomóc w budowie uproszczonej i inteligentnej sieci metropolitalnej, obejmującej konwergentne rozwiązania transportowe, ultrawysoką pojemność oraz automatyzację całego cyklu pracy systemu.

Huawei zwraca uwagę, że według badań przeprowadzonych przez GSMA (organizację zrzeszającą operatorów sieci telefonii komórkowej drugiej i trzeciej generacji), do roku 2025 r. na całym świecie będzie 1,3 mld użytkowników i 1,36 mld urządzeń mobilnych 5G, przy 40 proc. zasięgu sieci 5G. Firma Gartner prognozuje z kolei, że do 2021 roku liczba globalnych połączeń IoT (internetu rzeczy) osiągnie 2,5 mld.

Do zapewnienia usług łączności 5G niezbędne są bardzo duże przepustowości, tymczasem obecna miejska siec transmisyjna 10GE nie jest w stanie sprostać dziesięciokrotnemu wzrostowi ruchu, którego można się spodziewać w ciągu najbliższych pięciu lat. Sieć nie będzie też w stanie obsłużyć spodziewanego 1000-krotnego wzrostu liczby połączeń, napędzanych przez IoT i usługi wideo. "W erze 5G i chmury kluczowe sa trzy cechy sieci miejskich – uproszczone sieci, inteligentna łączność oraz wysoka dostępność" - podkreślono.

"Lata doświadczenia w branży IP pozwoliły Huawei na innowacyjne opracowanie pierwszego w branży inteligentnego routera dla sieci metropolitalnych, który oferuje największą pojemność, gotowość do pracy w trybie SRv6 i inteligentną automatykę" – powiedział Kevin Hu, prezes Huawei ds. produktów systemów teleinformacyjnych. 

Źródło:PAP

Komentarze