Reklama

Biznes i Finanse

Huawei „odkrywa karty”. System HarmonyOS 2.0 trafi na 100 mln urządzeń w 2021r.

Fot. geralt/Pixabay
Fot. geralt/Pixabay

System HarmonyOS 2.0 opracowany przez Huawei w nadchodzącym roku ma zostać zainstalowany na 100 milionach urządzeń. Czy rozwiązanie chińskiego giganta trafi na popularne smartfony?

Premiera systemu HarmonyOS 2.0 od Huawei miała miejsce we wrześniu br., z kolei pierwsze testy beta oprogramowania odbyły się w połowie grudnia – przypomina serwis Telepolis.  

Jak poinformowały władze koncernu na konferencji „Developer Day”, system ma być wykorzystywany nie tylko przez Huawei, ale również producentów zewnętrznych. Yang Haisong, wiceprezes działu oprogramowania konsumenckiego chińskiego giganta, oficjalnie zakomunikował, że od momentu wypuszczenia wersji beta HarmonyOS 2.0 do zespołu pracującego nad systemem dołączają nowi programiści – obecnie jest ich już ponad 1800. Specjaliści są skupieni wokół firm partnerskich, takich jak iFLYTEK, Bilibili czy Ctrip – informuje Telepolis.

Podczas konferencji władze Huawei podkreśliły, że koncern spodziewa się szeroko zakrojonej współpracy z innymi firmami, w tym producentami sprzętu. Według szacunków chińskiego giganta w przyszłym roku na 100 milionach urządzeń (firmowanych przez ponad 40 partnerów) zainstalowany zostanie system HarmonyOS 2.0.

Opracowane przez Huawei rozwiązanie trafi do sprzętu smart home, telewizorów, elektroniki noszonej oraz samochodów – wskazuje serwis Telepolis. Czy system zostanie również zainstalowany w smartfonach? Obecnie nie udzielono żadnych informacji na ten temat.

image
Z oferty Sklepu Defence24 - zapraszamy!
Reklama

Komentarze

    Reklama