Reklama

Biznes i Finanse

Facebook tworzy w Szwajcarii firmę FinTech

Fot. CafeCredit.com/Flickr/CC 2.0
Fot. CafeCredit.com/Flickr/CC 2.0

Facebook tworzy w Szwajcarii firmę finansowo-technologiczną, która ma koncentrować się m.in. na płatnościach, technologii łańcucha bloków oraz analizie danych i inwestycji - podała w piątek agencja Reutera.

Jak napisała agencja, informacja o tym pojawiła się w rejestrze handlowym w Genewie.

Facebook Global Holdings jest udziałowcem spółki Libra Networks, która została zarejestrowana w Genewie 2 maja. Jak wynika z zapisów w rejestrze, firma ma zajmować się świadczeniem usług z zakresu finansów i technologii oraz rozwojem związanego z tym sprzętu oraz oprogramowania.

Facebook, z kórego korzysta przeszło 2 mld osób, nie skomentował sprawy - pisze Reuters. Jak dodaje, spółka Libra Networks ma skupiać sie na "inwestycjach, płatnościach, finansach, analityce, bazach danych, technologi łancucha bloków, kwestiach zarządzania tożsamoscią i innych technologiach".

Reuters przypomina też, że właściciel WhatsAppa, Messengera and Instagrama, z których każdy ma ponad miliard użytkowników, w ostatnim czasie przyciagnął zarówno uwagę opinii publicznej, jak i zainteresowanie organów nadzorczych z powodu nieprawidłowości dotyczących prywatności i zabezpieczania danych osobowych użytkowników.

Agencja przypomina też informacje dziennika Wall Street Journal, że Komitet Bankowy Senatu USA skierował przed kilkoma dniami list otwarty do założyciela i prezesa Facebooka Marka Zuckerberga, prosząc go o udzielenie organom państwowym szczegółowych informacji na temat przygotowywanego przez jego firmę projektu i pytając, w jaki sposób nowy system płatności oparty na kryptowalutach odnosi się do kwestii prawnych, prywatności i ochrony konsumentów.

Źródło: PAP

Komentarze