Reklama

Biznes i Finanse

W pandemii rośnie rynek aplikacji mobilnych

Autor. Alexander Shatov/ Unsplash

135 mld dol. wydali w br. użytkownicy smartfonów i tabletów na zakup mobilnego oprogramowania. To aż o 25 proc. więcej niż rok temu. Jak wskazują analitycy, nie widać oznak spowolnienia trendu.

"Rzeczpospolita" informuje, że aż 135 mld dol. wydano w tym roku na świecie na zakup aplikacji mobilnych. Zwraca przy tym uwagę, że to o jedną czwartą więcej niż rok temu – wynika z analiz firmy AppAnnie. Zdaniem ekspertów to pandemia - głównie przez dotychczasowe lockdowny, izolację, wzrost e-zakupów, zdalną szkołę i pracę - napędziła trend.

"Przez niecałe 12 miesięcy globalnie na telefonach zainstalowaliśmy aż ponad 130 mld apek" - pisze "Rz". Jak dodaje, boom widać nad Wisłą – co piąty robiący zakupy w sieci dokonuje ich przez aplikację.

W ten sposób odbieramy zakupy (InPost Mobile ma ponad 6 mln użytkowników) i nadzorujemy finanse. "Rozwiązania mobilne są przyszłością" – mówi w rozmowie z "Rz" Maciej Kasprzak, menedżer aplikacji dla bankowości detalicznej w Ailleron.

/PAP

Chcemy być także bliżej Państwa - czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać - zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama