Reklama

Biznes i Finanse

Dane klientów Twittera zostały naruszone?

Fot. TheDigitalArtist/Pixabay
Fot. TheDigitalArtist/Pixabay

Twitter poinformował swoich klientów biznesowych, że ich dane osobowe mogły zostać naruszone w wyniku incydentu. Na ten moment nie została oszacowana jeszcze skala wycieku oraz liczba użytkowników, których dane utracono. 

Bez wiedzy klientów, część ich danych była przechowywana w pamięci przeglądarki - przyznaje platforma. W e-mailu wysłanym do swoich klientów, Twitter oświadczył że nieautoryzowane podmioty mogły uzyskać dostęp do danych osobowych takich jak adresy email, numery telefonów i ostatnie cztery cyfry kart kredytowych. 

Platforma w swoim oświadczeniu przesłanym do użytkowników poinformował również, że nie ma żadnych dowodów, że wyciekły informacje o płatnościach klientów.

Naruszenie bezpieczeństwa może wpłynąć na firmy, które używają platformy analitycznej oraz reklam na Twitterze. Nie wiadomo dokładnie ile przedsiębiorstw ucierpiało w wyniku incydentu. Użytkownicy nie korzystający z tych funkcji Twittera nie zostali nim dotknięci  - poinformował Twitter.

To nie pierwszy raz kiedy Twitter zmaga się z tego typu problemami.  W 2018 roku firma zarekomendowała użytkownikom zmianę haseł po wycieku danych. 

Reklama

Komentarze

    Reklama