Reklama

Biznes i Finanse

Brytyjska policja przejęła kryptowaluty o wartości 180 mln funtów

Fot. Executium / unsplash.com
Fot. Executium / unsplash.com

Brytyjska policja przejęła w Londynie kryptowaluty o rekordowej wartości 180 mln funtów. Jest to efekt dochodzenia prowadzonego w związku z praniem brudnych pieniędzy przez zorganizowane grupy przestępcze. 

To drugi w ciągu zaledwie trzech tygodni przypadek rekordowej konfiskaty kryptowalut w Wielkiej Brytanii. Poprzedni miał miejsce 24 czerwca, gdy przejęto 114 milionów funtów. Nie podano, o jaki rodzaj kryptowalut chodzi, ani czy obie sprawy są ze sobą powiązanie. W związku z tą pierwszą aresztowano pod zarzutem prania brudnych pieniędzy 39-letnią kobietę, choć została ona później zwolniona za kaucją.

Dochody z przestępczości są prane na wiele różnych sposobów. Podczas gdy gotówka nadal pozostaje królem w świecie przestępczym, wraz z rozwojem platform cyfrowych coraz częściej widzimy zorganizowanych przestępców używających kryptowalut do prania brudnych pieniędzy - powiedział zastępca podkomisarza Graham McNulty z londyńskiej policji metropolitalnej.

Transakcje dokonywane przy użyciu kryptowalut mogą zapewnić większą anonimowość nadawcom i odbiorcom pieniędzy, i z tego powodu oraz z racji ich globalnego charakteru, niektóre z największych grup przestępczych na świecie postawiły na nie jako sposób na pranie brudnych pieniędzy.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama