Reklama

Biznes i Finanse

Bitcoin kontynuuje spadki - ceny najniższe od 13 miesięcy

Fot. GoodManPL/pixabay/Creative Commons
Fot. GoodManPL/pixabay/Creative Commons

Utrzymuje się kurs spadkowy popularnych kryptowalut. Cena największej z nich, bitcoina, spadła w poniedziałek do najniższego poziomu od połowy października 2017 roku - podała agencja Reutera. Spadki odnotowały również inne kryptowaluty, zwłaszcza ethereum.

Agencja przywołała dane platformy wymiany cyfrowych żetonów Bitstamp, na której cena za bitcoin spadła w poniedziałek do ok. 5173 dolarów za token. Jeszcze gorsze wyniki podał przed południem serwis Coindesk, według którego cena bitcoina sięgnęła 5165 dolarów za token. Od tego czasu notowania najpopularniejszej kryptowaluty wzrosły do 5262 dol., co wciąż oznacza spadek o 5 proc. w skali doby i 16 proc. tydzień do tygodnia. Rok do roku strata sięga 32 proc.

To kolejne załamanie kursu bitcoina od środy 14 listopada, kiedy jego wycena spadła poniżej uznawanego za kluczowy poziomu 6 tys. dolarów, co skłoniło inwestorów do wyprzedawania tokenów. Ubiegłotygodniowe spadki odbiły się również na innych kryptowalutach, zwłaszcza na ethereum, które straciło ponad 10 proc. wartości. Poniedziałkowe doniesienia wywołały podobny efekt, wskutek czego ethereum spadło o dalsze 10 proc. - do najniższego poziomu od 16 lipca 2017 roku. W porównaniu z rekordowym wynikiem 1345 dol. za token 15 stycznia 2018 roku cena ethereum spadła o ponad 88 proc.

Według serwisu Coindesk od 14 listopada całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o ponad 30 mld dolarów i obecnie nie przekracza 172 mld dol. To najniższy wynik od 13 miesięcy. 

Źródło:PAP

Komentarze