Reklama

Biznes i Finanse

Austriacka Bitpanda zainwestuje 10 mln euro w centrum blockchain

fot. BitPanda / materiały prasowe
fot. BitPanda / materiały prasowe

Fintech z Wiednia - Bitpanda, europejska cyfrowa platforma inwestycyjna – uruchomi Blockchain Research & Development Hub, w który zainwestuje 10 mln euro w ciągu najbliższych dwóch lat. Do końca 2021 roku ma zatrudnić 30 ekspertów i inżynierów, którzy zajmują się technologią blockchain. Centrum ma zbudować platformę inwestycyjną nowej generacji. 

Blockchain Research & Development Hub skupi się na tworzeniu rozwiązań z wykorzystaniem technologii blockchain. Centrum ma zatrudniać ekspertów i inżynierów, zajmujących się tym obszarem, zajmą się oni budową platformy inwestycyjnej nowej generacji.

Firma w tym celu zainwestuje 10 milionów euro w ciągu najbliższych dwóch lat i zatrudni 30 programistów do końca 2021 roku.

„Bardzo się cieszę z otwarcia naszego w pełni zdalnego Blockchain Research & Development Hub. Dla mnie, jako wiceprezesa ds. enginneringu i szefa Centrum Technologii i Innowacji w Krakowie, to ważny krok w kierunku budowy platformy inwestycyjnej nowej generacji, w której inżynierowie będą wykorzystywać możliwości technologii blockchain. Dzięki zdalnemu podejściu, Bitpanda chce przyciągnąć światowej klasy ekspertów i inżynierów blockchain na całym świecie, którzy będą pracowali bezpośrednio z Christianem Trummerem, współzałożycielem i dyrektorem ds. technologii Bitpandy, a do tego prawdziwym wizjonerem” – stwierdza Krzysztof Raś, wiceprezes ds. engineeringu oraz dyrektor zarządzający Bitpanda Technology w Polsce.

Blockchain w życiu codziennym

Christian Trummer, dyrektor ds. technologii Bitpandy zaznacza, że „Technologia blockchain ma potencjał, aby zmienić sposób życia ludzi”.

„Widzimy to coraz częściej dzięki jej szybkiej adopcji. Na całym świecie organizacje, które ułatwiają jej rozwój, stają się coraz bardziej widoczne, doprowadzając do przełomowych innowacji. W Bitpandzie koncentrujemy się na propagowaniu wykorzystania blockchain do życia codziennego, ponieważ wierzymy, że jest to technologia przyszłości. Osobiście pracuję z technologią blockchain od 2012 roku, a w 2014 roku, zbudowaliśmy dedykowany zespół w pełni skoncentrowany na tej technologii. Bardzo się cieszę z uruchomienia naszego Blockchain Research & Development Hub. Pracujący w nim inżynierowie otrzymają wszystkie zasoby, których potrzebują, aby wprowadzić nowy poziom innowacji dla klientów Bitpandy” – stwierdza.

Nowy zespół badawczy ma skupić się na opracowaniu strategii dotyczącej możliwości wykorzystania blockchain oraz prototypów, by stworzyć gotowe rozwiązania.

Bitpanda to firma, która powstała w 2014 roku w Wiedniu; jej założycielami są Eric Demuth, Paul Klanschek i Christian Trummer. Platforma trade-everything umożliwia inwestowanie w akcje, kryptowaluty i metale.

Na podst. informacji prasowej


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama