Reklama

Armia i Służby

Amerykańscy dowódcy z nowym narzędziem do monitorowania pola walki w cyberprzestrzeni

Fot. ArmyAmber/Pixabay/Domena publiczna
Fot. ArmyAmber/Pixabay/Domena publiczna

”Kiedy mówimy o przewadze informacyjnej, wróćmy do tych trzech rzeczy: patrz na siebie, patrz na przeciwnika i na wszystkie inne istotne rzeczy, które mają miejsce” - powiedział gen. broni Stephen Fogarty, komentując nowe narzędzie w armii, przeznaczone do monitorowania pola walki w cyberprzestrzeni. 

Od jakiegoś czasu siły zbrojne Stanów Zjednoczonych pracują nad nową koncepcją "przewagi informacyjnej". 

W ramach działalności na rzecz finansowania modernizacji swojej sieci, armia USA wprowadzi nowe narzędzie przeznaczone do monitorowania pola walki w cyberprzestrzeni.

"Kiedy mówimy o przewadze informacyjnej, wróćmy do tych trzech rzeczy: patrz na siebie, patrz na przeciwnika i na wszystkie inne istotne rzeczy, które mają miejsce" - powiedział podczas konferencji TechNet Augusta, gen. broni Stephen Fogarty, dowódca generalny dowództwa cybernetycznego armii Stanów Zjednoczonych

Fogarty dodał również, że siły zbrojne USA niejednokrotnie ucierpiały z powodu tego, że nie miały wystarczających danych na temat sytuacji panującej w cyberprzestrzeni.

Nowe narzędzie dla dowódców naziemnych

Cyber Situational Understanding (CSU) to rozwiązanie przeznaczone do wykorzystywania przez dowódców naziemnych. Jego możliwości pozwolą na podejmowanie bardziej świadomych decyzji na polu walki, dzięki lepszemu zrozumieniu krajobrazu elektromagnetycznego i cybernetycznego - informuje C4ISRNET.

CSU zostanie wbudowane w środowisko komputerowe stanowiska dowodzenia, stanowiące ramy infrastruktury oprogramowania w armii, i będzie pierwszym tego typu narzędziem, które "zintegruje obecne systemy i programy misji w jeden interfejs użytkownika na tym stanowisku".

Co ważne, CSU nie będzie wykorzystywane jako narzędzie służące do walki w cyberprzestrzeni. 

Ta technologia będzie wdrożona do sił zbrojnych USA w trzech etapach. Pierwszy został zaplanowany na 2022 rok.

Nie tylko przeciwnicy

Ważną funkcją CSU ma być możliwość monitorowania środowiska cybernetycznego i działających w nim systemów, które mogą mieć istotne znaczenie dla powodzenia misji.

"Jeśli skupimy się i utkniemy tylko na niebieskich (siły sojusznika) i czerwonych (siły wroga), przeoczymy wszystko to, co dzieje się wokół i co może mieć ogromny wpływ na wynik naszej misji" - dodał gen. broni Stephen Fogarty.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

imageFot. Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama