Reklama

Biznes i Finanse

Amazon zamyka kolejne fabryki

fot. Elliott Brown / Wikimedia Commons / CC BY-SA 2.0

Amazon zamyka hale produkcyjne w angielskich Hemel Hempstead i Doncaster oraz szkockim Gourock. Utratą pracy może być zagrożonych 1200 pracowników.  

Reklama

Od kilku miesięcy informujemy o fali zwolnień, do których dochodzi w wielu firmach technologicznych. Do tego grona zalicza się także amerykański gigant sprzedaży internetowej, który zapowiedział niedawno zwolnienie kilkunastu tysięcy pracowników w swoich fabrykach na całym świecie. To największy program zwolnień w historii firmy.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Co dalej z pracą w Amazonie?

Czy likwidacja fabryk w trzech brytyjskich miejscowościach wiąże się z planami wycofania firmy z Wysp i całkowitą rezygnację z 1200 pracowników? Niekoniecznie. Władze Amazona zapewniają o zaoferowaniu osobom z Hemel Hempstead, Doncaster i Gourock odprawy separacyjnej oraz pomoc w znalezieniu nowej pracy w innych swoich fabrykach.

Ujawniono też plany dotyczące powstania nowych centrów logistycznych w Peddimore (West Midlands) oraz Stockton-on-Tees w hrabstwie Durham. Decyzja o budowie ma w przeciągu 3 najbliższych lat przynieść 2500 miejsc pracy.

„(...) Możemy zamykać starsze lokalizacje, ulepszać istniejące obiekty lub otwierać nowe" – wyjaśnił rzecznik Amazona.

Amazon w Wielkiej Brytanii zatrudnia około 75 tysięcy pracowników.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze