Reklama

Technologie

Masowe zwolnienia dotkną także Microsoft?

Autor. QSO4YOU.com [DE]/Wikimedia Commons/CC2.0

Fala zwolnień, która od kilku miesięcy dotyka Big Tech prawdopodobnie nie ominie też jednej z największych z nich. Czy firma należąca do Billa Gatesa podąży śladem Mety i Amazona?

Reklama

Światowe media prześcigają się w informowaniu na temat potencjalnej redukcji etatów, do której miałoby dojść w Microsofcie.

Reklama

Jak podaje Sky News, amerykańska firma może dokonać nawet 5% zwolnień siły roboczej, które dotyczyć też mają wielu działów inżynieryjnych. Z kolei według „The Wall Street Journal" do upublicznienia tej wiadomości może dojść jeszcze dzisiaj (tj. 18 stycznia 2023r.).      

Zwolnienia w Big Tech trwają

Nieoficjalne doniesienia dotyczące Microsoftu nie są niczym zaskakującym w świetle informacji pochodzących z firm konkurencyjnych. Od kilku miesięcy kilkukrotnie informowaliśmy o zwolnieniach w branży technologicznej .

Reklama

Jak wskazuje CNN Business, według raportu Challenger, Gray & Christmas wzrost zwolnień w branży technologicznej w 2022 roku wyniósł 649%.

Czytaj też

Microsoft to firma zatrudniająca około 220 tysięcy osób. 120 tysięcy z nich pracuje w Stanach Zjednoczonych. Władze korporacji odmawiają komentarza dotyczącego opisywanej sprawy.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama