Reklama

Biznes i Finanse

7. edycja Poland 2.0 Summit. Nowe pokolenie innowatorów w nowej normalności

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

30 października w Warszawie odbędzie się 7. edycja Poland 2.0 Summit. To pierwsza stacjonarna konferencja studencka od marca 2020 roku - po długiej przerwie od wydarzeń na żywo.

Poland 2.0 Summit to wydarzenie, które stanowi okazję dla polskich studentów europejskich uczelni, takich jak University of Oxford, Cambridge, Copenhagen Business School czy Bocconi University. Spotkają się w Warszawie, by dyskutować o nowych technologiach, przedsiębiorczości i roli młodych w tworzeniu "Polski 2.0." W tym roku porozmawiają o m.in. innowacjach w służbie zdrowia, technologii blockchain, kryptowalutach i bankowości centralnej oraz konieczności wprowadzenia w polskich firmach strategii przyjaznych środowisku.

Młodzi zdają sobie sprawę z konieczności szybkiej adaptacji do zmieniającej się rzeczywistości. „Jesteśmy świadomi, że przed naszym pokoleniem stoi wiele wyzwań, choćby zmiany klimatyczne. Dlatego już teraz tworzymy własne projekty, zakładamy biznesy i organizujemy ruchy społeczne. Świat się zmienia, a my razem z nim – jesteśmy pokoleniem 2.0” – komentuje Oliwia Puto, studentka prawa na Kings College London oraz członkini komitetu organizacyjnego konferencji. 

Coroczna konferencja ma być okazją dla społeczności Poland 2.0 do spotkania, wymiany zdań i budowania planów na kolejne miesiące. Podczas konferencji młodzi będą mieć też okazję bezpośrednio zetknąć się ze światem biznesu, w tym z przedstawicielami firmy doradztwa strategicznego Boston Consulting Group – głównego partnera strategicznego konferencji.

Podczas tegorocznego Poland 2.0 zainaugurowana zostanie kolejna edycja EmpowerPL, programu mentoringowego stworzonego przez Boston Consulting Group we współpracy z Federacją Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii oraz APGEF, organizacji zrzeszającej studentów i absolwentów uczelni francuskich. Start piątej edycji EmpowerPL zostanie ogłoszony podczas konferencji Poland 2.0, w sobotę - 30 października. Studenci będą mogli aplikować do programu do 6 grudnia przez stronę empowerpl.com.

Redakcja CyberDefence24.pl jest partnerem medialnym wydarzenia. 

Konferencję można śledzić bezpłatnie pod adresem: poland20.gridaly.com (wymagana jest wcześniejsza rejestracja).


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Komentarze