Reklama

Social media

Uwaga! Oszuści grasują na Facebook Marketplace

Fot. rupixen.com/Unsplash/Domena publiczna
Fot. rupixen.com/Unsplash/Domena publiczna

Oszuści znaleźli nowy sposób kradzieży pieniędzy od użytkowników internetu. Tym razem na celowniku jest Facebook Marketplace.

Przestępcy szukają coraz to nowszych sposobów na to, aby wyłudzić dane internautów i okraść ich konta bankowe. Do niedawna wykorzystywali do tego serwis OLX. 

CSIRT KNF poinformował wczoraj na Twitterze, że oszuści przenieśli się również na Facebook Marketplace. 

W pierwszej kolejności kontaktują się ze sprzedawcą i wykazują chęć zakupu przedmiotu. Po ustaleniu informacji dotyczących przesyłki i sposobu rozliczenia, wysyłają link, który ma umożliwić sprzedającemu odbiór pieniędzy. 

Link przekierowuje użytkownika do fałszywego serwisu, gdzie ma się  zalogować do swojego konta bankowego w celu odebrania pieniędzy. W rzeczywistości jednak oszuści pozyskują w ten sposób dostęp do jego rachunku.

W ostatnim dniach wiele mówi się o nowych sposobach wyłudzenia danych i oszustwach internetowych, dlatego tym bardziej zaleca się szczególną ostrożność podczas przeprowadzania transakcji i otwierania podejrzanych linków.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

image
Fot. Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama