Reklama

Social media

Reprezentacja Polski zajęła 2. miejsce podczas europejskich zawodów cyberbezpieczeństwa ECSC

fot. ESCS
fot. ESCS

Podczas europejskich zawodów cyberbezpieczeństwa European Cyber Security Challenge reprezentacja Polski zajęła 2. miejsce na 17 drużyn.

Tegoroczna rywalizacja w ramach European Cyber Security Challenge odbywała się w dniach 28 września – 1 października w Pradze. Zawody organizowała ENISA (Europejska Agencja ds. Cyberbezpieczeństwa).

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Niemiec, drugie – z Polski, a trzecie – Włosi. W sumie startowało 17 drużyn. To najlepszy wynik Polaków w historii.

image
Fot. ECSC

European Cyber Security Challenge (ECSC) to wydarzenie, które odbywa się co roku i ma pomóc w odkrywaniu nowych talentów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa oraz zachęcić młode osoby do rozwijania kariery w tej dziedzinie. Chodzi o walkę z problemem braku specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa.

Czytaj także: #CyberPaździernik: Cyberbezpieczeństwo to problem nas wszystkich. Pora przestać je traktować jak fanaberię

Polska drużyna składała się ze zwycięzców krajowych eliminacji organizowanych przez CSIRT NASK. Wykonywali oni zadania z zakresu bezpieczeństwa aplikacji internetowych, inżynierii wstecznej, kryptografii czy wykorzystywania podatności w aplikacjach.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama