Reklama

Social media

Netflix usuwa sceny z serialu „Squid Game”. Pojawiły się w nich autentyczne numery telefonów

Fot. Netflix
Fot. Netflix

Serwis Netflix usunął niektóre sceny z bijącego rekordy popularności serialu „Squid Game”. Okazało się, że w wycofanych fragmentach były widoczne autentyczne numery telefonów należące do konkretnych osób, które zostały zasypane lawiną SMS-ów i połączeń od widzów serialu.

Południowokoreański serial „Squid Game” pojawił się na platformie Netflix w połowie września 2021 r. Ten dramat fabularny przedstawia ludzi, którzy są głęboko zadłużeni i grają w dziecięce gry, aby wygrać zmieniającą ich życie wysoką sumę pieniędzy. W niepokojąco skonstruowanym scenariuszu gracze, którzy przegrywają, zostają straceni.

Rekordowa popularność

Pierwszy, mający 9 odcinków sezon „Squid Game” okazał się spektakularnym sukcesem, według prognoz tytuł może stać się jednym z najbardziej popularnych seriali w historii Netflix'a.

Rosnąca liczba widzów spowodowała, że w Paryżu uruchomiono specjalny sklep oferujący gadżety i pamiątki związane ze „Squid Game”. Z kolei południowokoreański operator SK Broadband skierował do sądu pozew przeciwko Netflix'owi, twierdząc, że masowa popularność serialu doprowadziła do przeciążenia sieci i dodatkowych kosztów. SK Broadband domaga się od serwisu VoD odszkodowania w wysokości 23 mln dol.

Wpadka z numerami

„Squid Game” spowodował także dodatkowe kłopoty, o czym poinformował m.in. serwis InfoSecurity. Netflix usunął niektóre sceny z serialu, ponieważ numery telefonów, które się w nim pojawiały na ekranach smartfonów okazały się autentyczne i używane przez ludzi w prawdziwym świecie.

Cięcia scen zostały dokonane po tym, jak właściciele numerów telefonów otrzymali tysiące SMS-ów i telefonów od zaciekawionych fanów „Squid Game” z całego świata.

Przykładem jest jeden z Koreańczyków, który twierdzi, że jego numer komórkowy został pokazany w scenie w metrze przedstawionej w pierwszym odcinku serialu. W efekcie został zasypany lawiną niechcianych wiadomości i rozmów z zaciekawionymi fanami serii.

Netflix: Pracujemy nad problemem

Koreańczyk nie chciał zmieniać swojego numeru, ponieważ używał go do rozmów biznesowych w ciągu ostatniej dekady.

Nie podano oficjalnie ile osób zostało dotkniętych wpadką z ujawnieniem autentycznych numerów telefonicznych w „Squid Game”. Rzecznik Netflix'a i firma Siren Pictures produkująca serial w oświadczeniu poinformowali, że pracują nad rozwiązaniem problemu. Możliwe więc, że skasowane sceny zostaną przywrócone w zmienionej formie.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

image
Fot. Reklama

 

Reklama

Komentarze

    Reklama