Reklama

Social media

Media społecznościowe blokują Trumpa

Fot. Ted Eytan/stopsmartmeters.org/CC 4.0
Fot. Ted Eytan/stopsmartmeters.org/CC 4.0

Facebook, Twitter, Youtube i Instagram czasowo zawiesiły konto Donalda Trumpa uniemożliwiając mu publikowanie postów. Jest to efekt jego publikacji po ataku na amerykański Kongres. To najpoważniejsze działania platform mediów społecznościowych wymierzonych w urzędującego amerykańskiego prezydenta.

W wiadomościach skierowanych do swoich zwolenników szturmujących budynek Kapitolu Donald Trump powiedział, że ich kocha po czym zaapelował aby się rozeszli. Wielokrotnie również powtarzał hasła o oszustwach wyborczych.  

Twitter poinformował, że zablokował trzech tweetów prezydenta ze względu na poważne pogwałcenie polityki platformy. Dodał również, że dopóki Trump nie usunie tych treści nie będzie mógł publikować na swoim koncie żadnych nowych tweetów. Obecnemu prezydentowi zagrożono również, że kolejne łamanie zasad Twitter spowodują permanentne zawieszenie jego konta na platformie.

Facebook tłumacząc usunięcie wpisu Trumpa stwierdził, że przyczynia się on do eskalacji przemocy, a nie jej do zmniejszenia. YouTube wyjaśnił, że wideo prezydenta Trumpa narusza politykę platformy w zakresie publikowania materiałów, które mówią o oszustwach wyborczych.

Amerykańskie media przypominają, że zwolennicy prezydenta Trumpa dyskutowali na temat planów marszu oraz szturmu na budynek Kapitolu za pomocą mediów społecznościowych. Prawdopodobnie administracja nowego prezydent Joe Biden będzie starał się zwalczać teorie spiskowe szerzone w Internecie oraz dążyć do uregulowania mediów społecznościowych. Te po ostatnich wydarzeniach w Waszyngtonie znajdują się w ogniu krytyki. Zarzuca się im, że niedostatecznie reagowały na wcześniejsze wybryki prezydenta, obawiając się konsekwencji kasowania treści publikowanych przez Trumpa. 

image
Oferta sklepu Defence24

 

Reklama

Komentarze

    Reklama