Internetowa oszustka odnaleziona …. w wersalce

20 października 2020, 13:23
online-2900303_1280
fot. needpix.com

Internetowa oszustka wystawiająca na portalach aukcyjnych przedmioty, których nie posiadała została ujęta przez warszawskich policjantów. Funkcjonariusze odnaleźli kobietę w … wersalce.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję wspólnie z funkcjonariuszami z wydziału kryminalnego zatrzymali 30-letnią kobietę, która podejrzewana była o oszustwa na portalach aukcyjnych. Co więcej kobieta poszukiwana była trzema nakazami doprowadzenia i listem gończym za popełnione przestępstwa – informuje policja z warszawskiego Żoliborza.

Kobieta była poszukiwana już od dłuższego czasu. Podejrzana na portalu aukcyjnym wystawiała do sprzedaży artykuły dziecięce, którymi nie dysponowała – swoje aukcje okraszała zdjęciami towarów zaczerpniętymi z sieci.

Warszawscy funkcjonariusze po uzyskaniu informacji, że podejrzana przebywa w jednym z mieszkań na terenie Warszawy, pojechali pod wytypowany adres. Kobieta w dość nietypowy sposób próbowała ukryć się przed policjantami – wykorzystując do tego pojemnik na pościel w wersalce.

Zatrzymana usłyszała trzy zarzuty za doprowadzenie pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, za co grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności. Po czynnościach została przetransportowana do zakładu karnego, gdzie spędzi 2 lata – poinformowała  warszawska Policja.

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Jack
środa, 21 października 2020, 12:30

Ależ zdolniachy z tej policji!!! Ja - niestety - wynająłem mieszkanie oszustowi, niejakiemu Kozłowskiemu z Jeleniej Góry, który ulokował się w Warszawie by w tym dużym mieście gdzie łatwiej o anonimowość, działać tak, jak ta oszustka. Kiedy przestał płacić za wynajem, robić burdy i zabawy, sprawdziłem go na portalu "Jaki to bank", gdzie znając numer konta delikwenta, można przeczytać uwagi osób które mają właściciela konta, coś do powiedzenia. Znalazłem kilkadziesiąt skarg, często dramatycznych, napisanych przez ludzi podle oszukanych. Zażądałem od typa wyjaśnień, ale to co powiedział utwierdziło mnie w przekonaniu, że to oszust nad oszustami. Wezwałem policję pod drzwi mojego mieszkania, z wydrukami listów zrozpaczonych ludzi. Policjanci zareagowali tak. Narusza Pan mir domowy, te wydruki to wsadź sobie Pan w dupę, a jak raz jeszcze wezwiesz Pan policyję, to dostaniesz "nagrodę" w postaci mandatu w wysokości 500 zł brutto. Następnego dnia oszust zniknął , zostawiając puste dosłownie mieszkanie ukradł wieżę, TV, suszarkę do włosów, żelazko, talerze sztućce, zostawił pralkę i lodówkę ) w stanie totalnego chlewu. 20 minut później, zgłosiłem kradzież na komendzie policji w Warszawie przy ul. Raginisa, i rozpoczeły się głupie przesłuchania, czekanie przez wiele godzin na korytarzu etc. Kiedy chciałem oddać policjantom znalezioną pod łóżkiem kartę kredytową oszusta, straszyli mnie, że wszedłem "przestępczo" w posiadanie tej karty i na są paragrafy. Nie chcę się dalej rozpisywać, ale ten artykuł traktuję jako kpinę z uczciwych ludzi. Policja w Polsce to dno niekompetencji, zbiór osób o IQ na poziomie stułbi i instytucja przygarniająca leni i nierobów.

Alex
środa, 21 października 2020, 21:17

Już nie mamy policji tylko znowu milicję podobną do białoruskiej na usługach obecnej władzy.