Reklama

Social media

Google przeznaczy 1 mln na wsparcie programistów pracujących nad bezpieczeństwem

Fot. Rajeshwar Bachu/Unsplash/Domena publiczna
Fot. Rajeshwar Bachu/Unsplash/Domena publiczna

Gigant technologiczny ogłosił, że przeznaczy 1 mln dolarów na wsparcie projektu mającego na celu zachęcenie programistów do szukania rozwiązań łatających luki w zabezpieczeniach.

Firma Google rozwija swoje możliwości inwestycyjne. Niedawno przeznaczyła 10 mld dolarów na cyberobronę, ze szczególnym uwzględnieniem fundacji zewnętrznych, które zarządzają priorytetami bezpieczeństwa open source oraz pomagają usuwać luki w zabezpieczeniach. 

Nowa inwestycja

Jedną z takich organizacji jest Linux Foundation, prowadząca program pilotażowy Secure Open Source (SOS), który oferuje nagrodę pieniężną programistom, pracującym nad zwiększeniem bezpieczeństwa krytycznych projektów open source. 

Na wsparcie tej inicjatywy Google przeznaczył 1 mln dolarów.

„SOS nagradza bardzo szeroki zakres ulepszeń, które proaktywnie zabezpieczają krytyczne projekty open source i infrastrukturę wspierającą przed atakami na aplikacje i łańcuch dostaw” - podkreśla koncern w oficjalnym komunikacie.

Nagroda pieniężna dla programistów

Nagrodzeni zostaną programiści, którzy przyczynią się do znalezienia rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo łańcucha dostaw oprogramowania, weryfikację jego artefaktów oraz usprawnienie działania OpenSFF Scorecard.

Nagroda pieniężna za projekty będzie przyznawana w oparciu o ich złożoność i poziom zaangażowania twórcy. Za usprawnienia systemu bezpieczeństwa przyznane zostanie wynagrodzenie wynoszące od 505 dolarów za drobne poprawki do 10 tys. dolarów i więcej za „wysoce skomplikowane i trwałe ulepszenia zabezpieczające luki w oprogramowaniach”.

„Ta milionowa inwestycja to dopiero początek - przewidujemy, że program pilotażowy SOS będzie punktem wyjścia dla przyszłych działań, które zgromadzą inne duże organizacje i przekształcą go w trwałą, długoterminową inicjatywę w ramach OpenSSF” - podkreśla Google.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

imageFot. Reklama
Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama