Ekspert: Co zmieni na rynku system certyfikacji?

27 września 2021, 14:32

"Jesteśmy w tej chwili na ostatniej prostej do wydawania certyfikatów uznawanych międzynarodowo. Dla polskich przedsiębiorców oznacza to, że będą mogli - w Polsce i po polsku, na bardziej korzystnych ekonomicznie warunkach - taką certyfikację uzyskać". - mówi CyberDefence24.pl mgr inż. Paweł Kostkiewicz, kierownik Ośrodka Standaryzacji i Certyfikacji NASK. 

W rozmowie z portalem CyberDefence24.pl mgr inż. Paweł Kostkiewicz, kierownik Ośrodka Standaryzacji i Certyfikacji NASK mówi o europejskim systemie certyfikacji i zasadach obowiązujących w Unii Europejskiej, a także nakreśla, co zmieni się w Polsce po wejściu w życie European Union Common Criteria (unijny program certyfikacji cyberbezpieczeństwa).

"Jesteśmy w tej chwili na ostatniej prostej do wydawania certyfikatów uznawanych międzynarodowo. Dla polskich przedsiębiorców oznacza to, że będą mogli - w Polsce i po polsku, na bardziej korzystnych ekonomicznie warunkach - taką certyfikację uzyskać" - mówi ekspert portalowi CyberDefence24.pl.

Co to oznacza dla producentów oprogramowania i urządzeń, a co dla klientów? Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy. 


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: redakcja@cyberdefence24.pl. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets CyberDefence24