Reklama

Social media

„Chcą zakazić inne narody”. Nawoływanie irańskiego przywódcy do zakazu importu szczepionek usunięte z Twittera

Fot. U.S. Secretary of Defense/Wikimedia Commons/CC 2.0
Fot. U.S. Secretary of Defense/Wikimedia Commons/CC 2.0

Twitter podjął decyzję o usunięciu postu opublikowanego przez najwyższego przywódcę duchowo-politycznego Iranu ajatollaha Alego Chameneia, w którym publicznie nawoływał do „nieufności” wobec amerykańskich i brytyjskich szczepionek na koronawirusa. Jak tłumaczą władze giganta, wpis naruszył zasady obowiązujące na platformie. 

Zabrania się importowania szczepionek wyprodukowanych w Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii. Absolutnie nie możemy im ufać – napisał w piątek Chamenei po angielsku na swoim koncie na Twitterze.Niewykluczone, że chcą zakazić inne narody - można było przeczytać w wiadomości, zawierającej fragment przemówienia telewizyjnego.

Biorąc pod uwagę nasze doświadczenia z francuską krwią zakażoną wirusem HIV, francuskie szczepionki również nie są godne zaufania – przekonywał irański przywódca, odnosząc się do sprawy zakażonej krwi we Francji w następstwie transfuzji w latach 1980-1990.

Następnie Twitter usunął ten post. Ten tweet nie jest już dostępny, ponieważ złamał zasady Twittera – głosi wiadomość na twitterowym koncie Chameneia.

Rzecznik portalu przekazał następnie w sobotę, że wpis wyraźnie naruszył politykę (Twittera) dotyczącą wprowadzających w błąd informacji o COVID-19.

W grudniu Twitter ogłosił środki mające na celu zwalczanie potencjalnych fałszywych lub wprowadzających w błąd informacji o szczepionkach przeciwko koronawirusowi.

Właściciel konta będzie musiał usunąć tweeta naruszającego zasady, aby odzyskać dostęp do swojego konta – wyjaśnił rzecznik.

Iran zakazał szczepionek firm Pfizer-BioNTech, Moderna i AstraZeneca-Oxford, które zostały wprowadzone lub mają zostać wprowadzone w Europie i Stanach Zjednoczonych.

W ostatnich tygodniach Iran skarżył się, że nie może kupować szczepionek na COVID-19 za granicą z powodu sankcji USA, które według Teheranu blokują transakcje w momencie płatności.

W grudniu Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zatwierdziła pierwszą od wybuchu pandemii licencję na szczepionkę Pfizer-BioNTech, umożliwiając jej szybkie zastosowanie przez kraje na całym świecie.

Iran jest krajem najbardziej na Bliskim Wschodzie dotkniętym pandemią koronawirusa. Według oficjalnych statystyk do tej pory SARS-CoV-2 zakaziło się ponad 1,28 mln osób, a ponad 56,1 tys. zmarło. 

image
Z oferty Sklepu Defence24 - zapraszamy!
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama