Reklama

Social media

Błąd Twittera pozwalał wyszukiwać wpisy po usuniętych danych lokalizacji

Błąd platformy Twitter pozwalał na wyszukiwanie wpisów po danychdotyczących lokalizacji, z której zostały wysłane, nawet po usunięciu tych informacji przez użytkownika. Nie wiadomo obecnie, jak wielu użytkowników dotknął problem - poinformował serwis Gizmodo.

Twitter poinformował, że błąd został wykryty na początku miesiąca i usunięty 12 października. Według przedstawicieli serwisu dane o lokalizacji usunięte wcześniej przez użytkowników były przechowywane na serwerach firmy przez "okres nie dłuższy niż siedem dni". Przedstawiciele Twittera nie ujawnili, kiedy błąd zaczął występować w usłudze.

Korzystanie z modułu geolokalizacji na Twitterze jest dobrowolne od momentu jego wprowadzenia w 2009 roku. Firma wielokrotnie uzasadniała jego istnienie "wartościową kontekstualizacją" zamieszczanych przez użytkowników wpisów, a także możliwością uczestnictwa w lokalnych wydarzeniach i dyskusjach.

Zbieranie danych o lokalizacji użytkowników nie jest włączone domyślnie, jednak Twitter zachęca użytkowników do aktywacji funkcji podczas zakładania konta w aplikacji. Po jej wykorzystaniu do oznaczenia jednego ze wpisów, funkcja jest stosowana również wobec kolejnych. Proces geolokalizowania może zostać w dowolnym momencie przerwany przez użytkownika po wyszukaniu odpowiednich ustawień w sekcji prywatności konta w serwisie. 

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama