Reklama

Armia i Służby

Zmiany w armii USA. Nowa struktura już w przyszłym roku

Army Cyber Command USA
Autor. Army Cyber Command (@ARCYBER)/Twitter

Siły Zbrojne USA w przyszłym roku utworzą biuro dedykowane kwestiom cyberprzestrzeni i kosmosu. Będzie zajmowało się m.in. „ofensywą cybernetyczną”. To odpowiedź Amerykanów na pojawiające się wyzwania.

Reklama

Mówimy o „Program Manager Cyber and Space” (PMCS). Biuro podlegać będzie innej jednostce „Program Executive Office for Intelligence, Electronic Warfare and Sensors” (PEO IEW&S), które zajmuje się m.in. testowaniem nowoczesnego sprzętu jak np. narzędzia nawigacyjne na polu bitwy czy rozwiązania z zakresu biometryki – informuje C4isrnet.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Powstanie PMCS sprawi, że obowiązki dotyczące „ofensywy cybernetycznej” zostaną przeniesione z PEO IEW&S do nowego biura. Tym samym dotychczasowa struktura będzie mogła skupić się w większym stopniu na wojnie elektronicznej. 

Na czele „Program Manager Cyber and Space” będzie stał przedstawiciel armii w stopniu pułkownika.

„Staramy się dostosować do pojawiających się wyzwań” – powiedział podczas spotkania z dziennikarzami gen. bryg. Gen. Ed Barker, zastępca PEO IEW&S, cytowany przez C4isrnet. 

Czytaj też

Potrzeba zmian

Decyzja o utworzeniu biura wynika z m.in. zwiększonych obciążeń pracą oraz wymagań związanych ze służbą wojskową. Cyfryzacja sprawiła, że coraz więcej misji prowadzonych jest w lub za pośrednictwem cyberprzestrzeni. Stąd konieczność wydzielenia dedykowanej struktury pod „ofensywę cybernetyczną”.  

Pod takim określeniem Amerykanie rozumieją operacje prowadzone w sieci, których celem jest projekcja mocy poprzez użycie siły w cyberprzestrzeni lub przez cyberprzestrzeń.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze