Reklama

Armia i Służby

Wojsko USA zmienia nawyki szkoleniowe. Wzorem Ukraina

siły specjalne usa
Autor. USSOCOM (@USSOCOM)/Twitter

Amerykańska armia zmieniła swoje programy szkoleniowe w zakresie operacji informacyjnych i psychologicznych. Ma to związek z wnioskami wyciągniętymi z wojny w Ukrainie i sukcesami Kijowa na tym polu. 

Reklama

Amerykańskie wojsko analizuje to, co dzieje się w ramach wojny w Ukrainie. Na podstawie wyciągniętych wniosków dostrzeżono, że operacje informacyjne odmieniły swój charakter w ciągu ostatnich 8-miesięcy. 

Reklama

W związku z tym, Stany Zjednoczone postanowiły działać, aby dostosować się do nowej rzeczywistości konfliktów. Za wzór obrali Ukraińców. 

Czytaj też

Uznanie dla Ukrainy

Gen. broni Jonathan Braga, szef Dowództwa Operacji Specjalnych Armii USA (USARSOF), w trakcie konferencji „Modern Warfare Week” docenił wysiłki Kijowa podejmowane w infosferze. Wskazał, że stronie ukraińskiej udało się „opanować” to środowisko dzięki m.in. prezydentowi Zełenskiemu – przytacza wypowiedź przedstawiciela armii USA DefenseOne.

Reklama

Czytaj też

Zmiana nawyków

Jak przekazał generał, na podstawie doświadczeń naszego wschodniego sąsiada amerykańskie siły specjalne już zmieniły swoje programy szkoleniowe. Wszystko po to, aby uczyć i wpajać wojskowym skuteczniejsze nawyki. 

Przykładowo, ćwiczenia obejmujące również operacje psychologiczne, odnoszą się również do zachowań użytkowników w sieci i analizy nastrojów społecznych w czasie rzeczywistym. 

„Szybkość informacji, siła operacji informacyjnych mogą być jednymi z najważniejszych lekcji wyciągniętych z wojny w Ukrainie” – ocenił Gen. broni Jonathan Braga, cytowany przez DefenseOne.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze (1)

  1. Antonioo

    W tym kontekście nasze wojsko to ... szkoda gadać. Połączenie operacji informacyjnych z fizycznymi operacjami specjalnymi, umiejętność wykorzystania tego kombinowanego elementu do niszczenia morale przeciwnika, tworzenie błędnego obrazu wojny u przeciwnika Nasze wojsko jest zdziecinniałe, ale to jak każde które nie walczy.

Reklama