Reklama

Armia i Służby

Wojsko porozumiało się z globalną marką. „Rozwijamy potencjał obronny”

DKWOC CSIRT MON wojsko polskie
CSIRT MON
Autor. CyberDefence24/DKWOC

Dowództwo Wojska Polskiego podpisało porozumienie z gigantem branży technologicznej. Nawiązana współpraca ma otworzyć nowy rozdział i rozwinąć potencjał obronny naszego kraju. 

Stronami porozumienia zawartego w czwartek 21 listopada br. są Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni oraz Samsung Electronics Polska.

Dokumenty sygnowali gen. dyw. Karol Molenda, dowódca DKWOC oraz Conor Pierce, prezes zarządu Samsung Electronics Polska. Wydarzenie miało miejsce w „cyfrowym sercu armii” w Legionowie.

Czytaj też

Reklama

„Kolejny rozdział” w Wojsku Polskim

Jak podaje Dowództwo, wspomniane porozumienie dotyczy współpracy w zakresie m.in. wzmacniania cyberbezpieczeństwa oraz rozwijania innowacyjnych rozwiązań, technologii telekomunikacyjnych i elektronicznych, a także systemów cyberbezpieczeństwa

Ponadto, obejmuje ono wymianę wiedzy, realizację wspólnych projektów badawczo-rozwojowych i testowanie nowoczesnych technologii. Te z kolei mają znaleźć zastosowanie nie tylko w sektorze cywilnym, ale również wojskowym. 

DKWOC nie boi się używać wielkich słów, opisujących to wydarzenie. Dowództwo mówi wprost o „otwarciu kolejnego rozdziału w relacjach Sił Zbrojnych z sektorem technologicznym”.

Czytaj też

Reklama

Bezpieczna Polska. Rozwój potencjału obronnego

Gen. dyw. Karol Molenda, komentując podpisanie porozumienia z Samsung podkreślił, że współpraca z zaufanymi partnerami jest ważnym elementem wzmacniania cyberbezpieczeństwa Polski. Zacieśnienie relacji pozwala jego dowództwu rozwijać potencjał obronny oraz podnosić świadomość na temat najnowszych technologii. 

„To bezpośrednio przekłada się na skuteczności naszych działań” – wskazał generał, cytowany w komunikacie do sprawy. 

Czytaj też

Reklama

Lepsza walka z zagrożeniami

Z kolei Tomasz Chomicki, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Samsung Electronics Polska stwierdził, że porozumienie z DKWOC pozwoli jego firmie jeszcze lepiej wykorzystać posiadane już doświadczenie i technologie na rzecz walki z zagrożeniami występującymi w sieci. 

„Wieloletnia historia współpracy Samsung z administracją publiczną na rzecz cyberbezpieczeństwa wkracza w kolejny, wzmocniony etap” – ogłosił przedstawiciel globalnej marki. 

Czytaj też

Kontynuacja PWCyber

Warto podkreślić, że wspomniane porozumienie o współpracy stanowi kontynuację wysiłków podjętych w ramach Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber), który jest realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji w postaci partnerstwa publiczno-prywatnego. Jego celem jest podniesienie bezpieczeństwa i odporności Polski. Samsung przystąpił do inicjatywy jako pierwszy w 2019 roku.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama