Reklama

Armia i Służby

Wiemy, jak wygląda nowe logo Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości

cbzc
Fot. Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości/cbzc.policja.gov.pl

Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości ogłosiło na początku lipca b.r. konkurs na logo nowo powstałej jednostki. Laureatem został komisarz Mariusz Dubielecki z CBŚP. W końcu publicznie zaprezentowano projekt.

Jak informowaliśmy na łamach CyberDefence24.pl, swoje prace zgłosiło 53 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Policji, którzy w sumie złożyli 69 projektów. Spośród nich wyłoniono zwycięzcę.

Nowe logo wygląda tak:

Logo Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości
Logo Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości
Fot. policja.pl

Komisja konkursowa swój wybór uzasadniła słowami: "Praca komisarza Dubieleckiego posiada walory artystyczne i estetyczne. Elementy zaprojektowanego logo nawiązują do polskiej Policji i systemów informatycznych. Użyte schematy płytek układów scalonych i kod binarny, który jest tłem loga, wskazują na charakter realizowanych przez funkcjonariuszy CBZC zadań. Głównym elementem logotypu jest kontur Polski, pokryty symboliczną siecią połączeń teleinformatycznych z centralnie umieszczonym skrótem naszego biura – CBZC, jako jednostki Policji zwalczającej cyberprzestępczość" - czytamy w komunikacie Policji.

Nowe logo ma znaleźć się w różnego rodzaju materiałach promocyjnych oraz w oficjalnej dokumentacji.

Czytaj też

Zadania CBZC

Do zadań Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości będzie należało m.in. zwalczanie przestępstw związanych z kradzieżą tożsamości w sieci oraz walka z oszustwami w sieci.

Formacja ma także umożliwić policji realizację w pełnym zakresie czynności operacyjno-rozpoznawczych, m.in. w sprawach takich przestępstw, jak nawiązywanie kontaktów z małoletnim poprzez internet w celach pedofilskich, publiczne propagowanie pedofilii, celowe powiadomienia o nieistniejącym zagrożeniu, tzw. fałszywe alarmy, niszczenie danych informatycznych i zakłócanie ich przetwarzania, zakłócanie funkcjonowania systemów teleinformatycznych, oszustwo komputerowe.

Czytaj też

/NB

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze