Reklama

Armia i Służby

U.S. Navy przechodzi do chmury

Fot. David E. Carter II/Wikimedia Commons/Domena Publiczna
Fot. David E. Carter II/Wikimedia Commons/Domena Publiczna

Dane U.S. Navy są obecnie rozproszone w różnych systemach. W związku z tym dowództwo podjęło decyzję o realizacji planu o wartości 100 milionów dolarów, aby to zmienić. Transformacja ma nastąpić w ciągu 2 lat – informuje serwis Breaking Defence. 

Dowództwo U.S. Navy zrobiło duży krok w kierunku przeniesienia wszystkich swoich danych oraz zdolności analitycznych do chmury. Docelowo jednostka ma opierać swoje działania na jednym systemie i jednej bazie danych.

Pierwszym krokiem w realizacji planu jest przeniesienie 72 000 użytkowników do systemu chmurowego Amazon Web Services, które ma nastąpić w tym tygodniu – informuje Breaking Defence. Całe przedsięwzięcie pochłonie 100 milionów dolarów, a jego ukończenie ma nastąpić w ciągu 2 lat.

Rozwiązanie to sprawi, że prowadzona dokumentacja oraz dane dotyczące produktów wojskowych o wartości około 70 miliardów dolarów znajdować się będą w jednym miejscu. W ten sposób udostępnianie informacji, ich analiza i ochrona stanie się łatwiejsza i skuteczniejsza.

„Częścią tej większej transformacji jest udostępnienie wszystkich danych w jak najkrótszym czasie, przy dużej niezawodności i ochronie” – zaznaczył szef U.S. Navy James Geurts, cytowany przez Breaking Defence. – „(przyp. red. chmura) Daje nam znacznie większą elastyczność w przyszłości, niezależnie od tego, czy korzystamy z JEDI, czy z innego systemu, z którego zdecydujemy się korzystać”.

Thomas Harker, przedstawiciel amerykańskiej marynarki, podkreślił korzyści wynikające z takiego rozwiązania – „Zwiększy ono widoczność danych. W tej chwili, aby przeprowadzić audyty, U.S. Navy musi pobrać dane z dziewięciu różnych systemów, z których nie wszystkie są skonfigurowane tak samo, a następnie wydzielić je, przeanalizować z osobna i na koniec złożyć wszystko do kupy”. „Praca w ten sposób jest czasochłonna i rodzi problemy finansowe” - dodaje.

Jak informuje Breaking Defence, realizacja planu przez amerykańską marynarkę stanowi część szerszego wysiłku Pentagonu, którego celem jest skonsolidowanie danych z różnych systemów i umieszczenie ich w jednym, opartym na chmurze.

Reklama

Komentarze

    Reklama