Reklama

Armia i Służby

Ukraina uruchamia stronę, która pomoże rosyjskim rodzinom w identyfikacji ofiar

Autor. fot. screen 200rf.com

Ukraińskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchamia stronę internetową, która ma pomóc rosyjskim rodzinom w znalezieniu krewnych zabitych w walce.

Reklama

Niezależne, anglojęzyczne medium The Kyiv Independent poinformowało, że Ukraina uruchamia stronę internetową, która ma pomóc rosyjskim rodzinom w znalezieniu krewnych zabitych w walce.

Reklama

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych stworzyło stronę 200rf.com, na której publikuje zdjęcia i dokumenty poległych oraz pojmanych rosyjskich żołnierzy.

„Ta strona została stworzona przez przedstawicieli Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy. Znajdziesz na niej informacje o schwytanych i zabitych żołnierzach rosyjskich na Ukrainie od początku okupacji. Tutaj niezwłocznie opublikujemy zdjęcia i filmy, które otrzymamy z pola bitwy. Jeśli Twoi bliscy lub znajomi są na Ukrainie i biorą udział w wojnie z naszym narodem - tutaj możesz uzyskać informacje o ich losie. Niestety wielu zabitych trudno jest zidentyfikować. Celowo publikujemy te zdjęcia i filmy, może rozpoznasz kogoś po pośrednich znakach. Informacje są na bieżąco aktualizowane” – czytamy na stronie w oficjalnym komunikacie.

Reklama

Czytaj też

Aplikacja pomaga Rosjanom w ostrzale rakietowym Ukrainy

Przypomnijmy, że informowaliśmy o tym , że aplikacja „Premise – Earn Rewards” jest wykorzystywana przez Rosjan do prowadzenia ataków na cywilną infrastrukturę. Miała to potwierdzić Służba Bezpieczeństwa Ukrainy, wskazując, że apka służy wrogiej armii do pozyskiwania informacji na temat obiektów, które mają być celem uderzeń z powietrza. Użytkownikom apki płaci się za zdjęcia i umieszczanie „specjalnych oznaczeń” cywilnej infrastruktury. Pomaga to w koordynacji uderzeń.

Czytaj też

/NB

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze

    Reklama