Reklama

Armia i Służby

Ostrzał rakietowy Ukrainy. Aplikacja pomaga Rosjanom

Autor. NEXTA (@nexta_tv)/Twitter

Rosyjskie wojsko wykorzystuje aplikację do prowadzenia ataków z powietrza na ukraińskie cele. Użytkownikom apki płaci się za zdjęcia i umieszczanie „specjalnych oznaczeń” cywilnej infrastruktury. Pomaga to w koordynacji uderzeń.

Reklama

Euromaidan Press podaje, że aplikacja „Premise – Earn Rewards” jest wykorzystywana przez Rosjan do prowadzenia ataków na cywilną infrastrukturę. Miała to potwierdzić Służba Bezpieczeństwa Ukrainy, wskazując, że apka służy wrogiej armii do pozyskiwania informacji na temat obiektów, które mają być celem uderzeń z powietrza. W jaki sposób?

Reklama

Rosyjskie wojsko ma płacić za zdjęcia i umieszczanie „specjalnych oznaczeń” , co następnie służy Moskwie do „koordynowania ataków”. Euromaidan Press domaga się jej zablokowania, tłumacząc, że zagraża ona Ukraińcom.

Aplikacja Premise - Earn Rewards
Autor. Euromaidan Press (@EuromaidanPress)/Twitter

Czytaj też

„Pomóż powstrzymać inwazję Rosji! Zablokuj aplikację!”

Reklama

Dziennikarze zachęcają użytkowników, aby składali skargę w sprawie aplikacji w sklepach internetowych. W specjalnym komunikacie wskazują, jak to zrobić w App Store (Apple).   

Fragment komunikatu opublikowanego przez Euromaidan Press dotyczącego aplikacji „Premise – Earn Rewards”.
Autor. Euromaidan Press (@euromaidanpress.en)/Facebook

Podano również przykładową treść skargi (poniżej).

Aplikacja jest używana przez siły zbrojne Rosji, które płacą użytkownikom za pozostawienie specjalnych oznaczeń w celu koordynowania ataków. Domagamy się jej dezaktywacji, ponieważ zagraża ona życiu tysięcy, a nawet milionów Ukraińców.

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze (1)

  1. Tani35

    Ż adna aplikacja sepry biją się na swoim podwórku. Poprostu mają wsparcie ludnosci miejscowej.

Reklama