Reklama

Armia i Służby

Ukraina: Tiktoker brał udział w rosyjskich prowokacjach w Kijowie

tiktoker ukraina sbu
Zdjęcie z akcji SBU.
Fot. SBU/ssu.gov.ua

Tiktoker z Kijowa brał czynny udział w rosyjskich prowokacjach oraz nawoływał do przeciwstawiania się ukraińskim władzom i organom ścigania. Został zatrzymany za działalność dywersyjną. 

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) informuje o zneutralizowaniu dywersyjnej działalności mieszkańca Kijowa. 46-latek za pośrednictwem TikToka rozpowszechniał prokremlowskie narracje. Treść publikowanych materiałów m.in. dyskredytowała wojskowe i polityczne kierownictwo Ukrainy oraz zaprzeczała zbrodniom Rosji. Mężczyzna oskarżał również SZU o rozpoczęcie wojny. 

Ponadto, tiktoker brał czynny udział w prowokacjach na terenie Ławry Kijowsko-Peczerskiej na przełomie marca i kwietnia br. Nawoływał do przeciwstawiania się legalnym działaniom władz i funkcjonariuszy organów ścigania. 

Czytaj też

W trakcie przeszukania mieszkania mężczyzny SBU znalazło sprzęt komputerowy oraz telefon komórkowy, które wskazują na nielegalną działalność.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]

Komentarze