Reklama

Armia i Służby

Szyfrowana pamięć USB Kingstona uzyskuje certyfikat NATO Restricted

Fot. SHAPE NATO/Flickr/Domena publiczna
Fot. SHAPE NATO/Flickr/Domena publiczna

Szyfrowana pamięć USB Flash IronKey™ D300 uzyskała certyfikat NATO Restricted. Oznacza to, że urządzenia IronKey D300, IronKey D300S i IronKey D300SM firmy Kingston przeszły szczegółową weryfikację oraz zostały uwzględnione w katalogu NATO Information Assurance Product Catalogue (NIAPC), który obejmuje produkty spełniające wymagania operacyjne państw członkowskich NATO oraz organizacji cywilnych i wojskowych wchodzących w skład paktu.

Katalog NIAPC powstał na mocy dyrektywy INFOSEC. Umożliwia on ocenę i dopuszczenie do użytkowania wyłącznie produktów kryptograficznych opracowanych w kraju członkowskim NATO, które są zgodne z zasadami bezpieczeństwa NATO. Urządzenia z serii IronKey D300 znajdują się obecnie na tej liście, co oznacza, że zostały zakwalifikowane jako szyfrowane napędy flash spełniające wymagania NATO w zakresie bezpieczeństwa danych ustanowione w celu ochrony informacji przed utratą i cyberatakami. Przesyłane dane poufne muszą być zabezpieczone, ponieważ ewentualna ich utrata lub naruszenie bezpieczeństwa mogą wyrządzić szkody siłom, członkom lub misji NATO.

Cieszymy się, że seria IronKey D300 uzyskała certyfikat NATO. Dołącza ona do innych naszych szyfrowanych napędów USB certyfikowanych w przeszłości, takich jak D100 i D200. Jest to jasny sygnał dla klientów, że IronKey to znana i zaufana marka wśród członków NATO i agencji rządowych w obszarze ochrony danych na poziomie zastrzeżonym. Kingston angażuje się w tworzenie szyfrowanych pamięci USB, które chronią dane wojskowe i rządowe. Dzięki temu klienci o wysokich wymaganiach w zakresie ochrony danych mogą być pewni, że ich dane poufne będą bezpieczne podczas przesyłania

Oscar Escayola, BM Flash Manager w regionie EMEA

Urządzenie IronKey D300 jest dostępne w wersjach od 4 GB do 128 GB. Jest to łatwy w używaniu napęd, który stanowi zaawansowane narzędzie dla krajów członkowskich NATO.

Informacja prasowa

Komentarze