Armia i Służby
Światowi dowódcy w Krakowie. Tego w Polsce nie było [TYLKO U NAS]
Dowódcy cyberwojsk z całego świata gościli w Krakowie, aby wziąć udział w największym wojskowym forum poświęconym cyberbezpieczeństwu. To historyczne wydarzenie dla naszego kraju.
W ostatnich dniach (3-4 października br.) Kraków był siedzibą obrad dowódców cyberwojsk z całego świata. Jak informowaliśmy, do Polski przyjechali przedstawiciele sił zbrojnych z 35 państw.), w tym członków NATO oraz krajów partnerskich sojuszu (Ukraina, Australia, Brazylia, Japonia i Singapur), aby dyskutować w ramach zamkniętego Cyber Commanders Forum. Wśród uczestników znaleźli się również przedstawiciele technologicznych gigantów, np. Microsotu, AWS, Google«a czy Cisco.
To największa tego typu inicjatywa, zrzeszająca wojskowe elity odpowiedzialne za cyberbezpieczeństwo.
Czytaj też
Po raz pierwszy w Polsce
Wydarzenie po raz pierwszy w historii odbyło się nad Wisłą. Dla naszego kraju to wyróżnienie i wyraz zaufania ze strony partnerów dla Dowództwa Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni (DKWOC).
W Krakowie trwa Cyber Commanders Forum, największa na świecie konferencja z udziałem dowódców wojskowych struktur cyberbezpieczeństwa z całego świata, w tym wielu państw NATO. Konferencja po raz pierwszy odbywa się w Polsce. https://t.co/CtIkDu3vB3
— Ministerstwo Obrony Narodowej 🇵🇱 (@MON_GOV_PL) October 3, 2023
Cyber Commanders Forum to miejsce przeznaczone do budowania wzajemnych relacji. Podczas polskiej edycji wydarzenia, której motywem przewodnim było „cyberbezpieczeństwo w rozwiązaniach chmurowych”, doszło do burzy mózgów na temat nowych koncepcji współpracy i umacniania zaufania między wojskami państw-uczestników.
▪️ 134 uczestników
— Wojska Obrony Cyberprzestrzeni (@CyberWojska) October 4, 2023
▪️ 35 państw
▪️ 42 spotkania dwustronne
▪️ 5 paneli tematycznych
▪️ 1 cel…
Together against cyberthreat‼️
Cyber Commanders Forum No 13.
🇦🇱🇩🇿🇦🇺🇦🇹🇧🇪🇧🇷🇨🇦🇭🇷🇨🇿🇩🇰🇪🇪🇫🇮🇫🇷🇩🇪🇭🇺🇮🇪🇮🇹🇯🇵🇱🇻🇱🇹🇱🇺🇳🇱🇳🇴🇵🇱🇶🇦🇷🇴🇸🇬🇸🇰🇸🇮🇪🇸🇸🇪🇨🇭🇺🇦🇬🇧🇺🇸 pic.twitter.com/4C4hpnafVk
W trakcie wydarzenia gen. dyw. Karol Molenda zaznaczył, że dotychczasowa mentalność „zero zaufania”, polegająca na braku zaufania do wszystkich, w obecnych czasach już się nie sprawdza. W obszarze cyberbezpieczeństwa i cyberobrony kluczowa jest współpraca, zarówno między państwami, firmami, jak i między sektorem prywatnym a publicznym.
Czytaj też
Symboliczny moment
Zwieńczeniem Forum było symboliczne przekazanie przez gen. dyw. Karola Molendę „Commanders Bell” w ręce gen. dyw. Rafaela Garcia Hernandeza (hiszpańskie cybersiły), co ma związek z organizacją przyszłorocznej edycji wydarzenia przez Hiszpanię.
Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z największego forum dowódców wojskowych struktur cyberbezpieczeństwa. Zobacz to, czego nie mają inne media:
Czytaj też
Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany