Reklama

Armia i Służby

SBU zapobiegło wyciekowi danych dotyczących obrony Ukrainy

ukraina wojna
Fot. Defence of Ukraine (@DefenceU)/Twitter

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zapobiegła wyciekowi informacji dotyczących obrony kraju. Zatrzymano również koordynatora ataków rakietowych na Bachmutę. 

SBU ogłosiło, że od początku rosyjskiej inwazji Służba zneutralizowała ponad 1000 ataków hakerskich na systemy informatyczne strategicznie ważnych obiektów w Ukrainie. 

W ramach ostatnich operacji specjalnych, cyberspecjaliści SBU rozbili grupę, która ujawniła w Kijowie dane na temat firm z sektora obronnego oraz podmiotów specjalnych, zajmujących się łącznością i ochroną informacji. 

Czytaj też

Operacje SBU

Ponadto, Służba zneutralizowała w stolicy działalność rosyjskiej agencji, która zajmowała się badaniem pozycji ukraińskiej armii, a także sytuacji społeczno-politycznej w regionie. 

W okolicy Doniecka zatrzymano koordynatora ataków rakietowych. Jego zadaniem było m.in. zbieranie współrzędnych, dotyczących przemieszczania się sprzętu i rozmieszczenia jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy w obszarze Bachmutu. 

Z kolei w regionie Winnicy, SBU rozbiło dwie grupy przestępcze, które odpowiedzialne były za organizowanie nielegalnego wywozu Ukraińców w wieku poborowym za granicę.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze