Reklama

Armia i Służby

Rozbito ukraiński gang narkotykowy

ukraina narkotyki gang policja
Zdjęcie z czynności ukraińskich organów ścigania.
Autor. Cyberpolicja Ukrainy/cyberpolice.gov.ua

Zatrzymano osoby stojące za produkcją i handlem narkotykami w obwodzie kijowskim. Sprawcy stworzyli kanał na Telegramie, aby promować swoją „ofertę” wśród użytkowników. Policja przeprowadziła nalot w 13 lokalizacjach.  

Reklama

Ukraińska policja rozbiła działającą w tym kraju zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się handlem narkotykami. W akcji brali udział funkcjonariusze cyberpolicji, którzy przyczynili się do zdemaskowania i wstrzymania nielegalnego procederu. Sprawców zatrzymano – czytamy w komunikacie do sprawy.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Produkcja i handel

Organy ścigania naszego wschodniego sąsiada ustaliły, że grupę zorganizował 39-letni mieszkaniec Kijowa. Następnie wciągnął kolejnych pięciu mieszkańców ukraińskiej stolicy. Handel narkotykami prowadzili m.in. w jednym z lokali rozrywkowych w mieście. Przestępcy samodzielnie zajmowali się produkcją środków odurzających. Funkcjonariusze przeszukali dziuplę i zabezpieczyli materiał dowodowy, potwierdzający, że pełniła ona rolę laboratorium.    

Czytaj też

Akcja policji

Policyjny nalot miał miejsce także w innych 12 lokalizacjach. W wyniku działań zajęto środki odurzające i psychotropowe - w tym 1,5 kg metamfetaminy, a także sprzęt do produkcji i pakowania narkotyków, wagi elektroniczne, telefony komputerowe, serwery oraz gotówkę. Według szacunków, przestępcy od początku roku mogli zarobić nawet milion hrywien (ok. 111 tys. zł) na handlu zakazanymi substancjami. Grozi im do 12 lat więzienia i konfiskata mienia. 

Czytaj też

Kanał na Telegramie

Cyberpolicja w toku postępowania ustaliła, że podejrzani stworzyli i zarządzali specjalnym kanałem na Telegramie, który służył do rozpowszechniania ich „oferty" w sieci. To za pomocą tej platformy przestępcy próbowali dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców w obwodzie kijowskim. Ponadto, swój profil promowali w darknecie.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama