Armia i Służby

Rok rosyjskiej inwazji. Wojna to nie tylko pociski [RAPORT SPECJALNY]

wojna ukraina
Fot. 28th Mechanized Brigade/Defense of Ukraine (@DefenceU)/Twitter

„Polska należy do jednego z najbardziej atakowanych krajów w tej chwili. (...) Można zaburzyć łańcuch dostaw (na Ukrainę – red.) atakując Polskę” – mówi w rozmowie z CyberDefence24.pl płk Łukasz Jędrzejczak, Zastępca Dowódcy Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni i szef CSIRT MON.

Minął dokładnie rok od rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Wojny wywołanej przez Władimira Putina, która każdego dnia niesie z sobą zniszczenie i śmierć. Działania prowadzone są w wielu domenach konfliktu. Jedną z nich jest cyberprzestrzeń. 

Polska stała się celem agresji, ponieważ pomaga Ukrainie na wielu polach. Ponadto, jesteśmy państwem, przez które przechodzi większość dostaw i pakietów wsparcia dla Kijowa. Z tego względu – jak podkreśla płk Łukasz Jędrzejczak – nasz kraj „należy do jednego z najbardziej atakowanych w tej chwili”. 

Cała rozmowa:

YouTube cover video
Rozmowa CyberDefence24.pl z płk Łukaszem Jędrzejczakiem, Zastępcą Dowódcy Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni i szefem CSIRT MON.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]

Komentarze

    Czytaj także