Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Alarm rakietowy w Rosji. Atak hakerów?

Alarm
Autor. Martin Abegglen/Flickr/CC BY-SA 2.0

Alarm rakietowy wybrzmiał w rosyjskim radiu, wzywając obywateli do natychmiastowego ukrycia się w schronach. Rząd wskazuje, że to efekt ataku hakerskiego na rozgłośnie. 

Reklama

W środę rano w rosyjskich stacjach radiowych można było usłyszeć komunikat o ataku rakietowym, któremu towarzyszył sygnał alarmu przeciwlotniczego

Reklama
Reklama

W sieci zaczęły krążyć materiały potwierdzające taki stan rzeczy. 

„Uwaga: obowiązuje alarm przeciwlotniczy. Natychmiast udaj się do schronu. Uwaga, uwaga, zagrożenie atakiem rakietowym" – stacja RMF FM przytacza treść komunikatu, który usłyszeli z głośników Rosjanie.

Czytaj też

Do sprawy odniósł się rosyjski resort ds. sytuacji nadzwyczajnych. W oświadczeniu, cytowanym przez zależną od Kremla agencję TASS, wskazano, że alarm oraz komunikat o konieczności ukrycia się ze względu na atak to efekt ataku hakerskiego na serwery wielu komercyjnych rozgłośni radiowych w kraju. Nie podano jednak, kto miał stać za operacją. W prokremlowskich środowiskach obwinia się stronę ukraińską.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama