Reklama

Armia i Służby

Prank z udziałem Dudy. Morawiecki: „Służby wzmocnią procedury”

Duda Morawiecki
Autor. Kancelaria Premiera/Flickr/Domena publiczna

„Jestem przekonany, że odpowiednie służby przyjrzą się temu i wzmocnią procedury w tym zakresie” – przekazał na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do pranku z prezydentem Andrzejem Dudą. 

Reklama

Po eksplozji rakiety w Przewodowie prezydent Andrzej Duda odbył rozmowę z osobami, podszywającymi się pod Emmanuela Macrona. Miało to miejsce w czasie, gdy głowa naszego państwa prowadziła wiele łączeń z szefami rządów i państw, co miało związek z incydentem. Przypomnijmy, że w wyniku wybuchu zginęły 2 osoby. 

Reklama

Rozmowa z fejkowym prezydentem Francji trwała ponad 7 minut. W jej trakcie Andrzej Duda przekazał dzwoniącym, że „sytuacja jest bardzo trudna” i „to była rakieta”. Po czasie miał zorientować się, że po drugiej stronie są oszuści i rozłączyć się. 

Czytaj też

„Służby przyjrzą się temu”

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej odniósł się do pranku z udziałem prezydenta. Wskazał, że incydent jest świadectwem tego, jak niebezpieczna jest rosyjska propaganda oraz cyberataki. 

Reklama

„Jestem przekonany, że odpowiednie służby przyjrzą się temu i wzmocnią procedury w tym zakresie. Jest to proceder popularny i przywódcy innych krajów również padają jego ofiarami” – cytuje Mateusza Morawieckiego Onet.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze