Reklama

Armia i Służby

Pogoda może pomóc lub zaszkodzić. Siły Powietrzne USA sięgnęły po sztuczną inteligencję

Autor. U.S. Air Force (@usairforce)/Twitter

Siły Powietrzne USA wykorzystują sztuczną inteligencję do lepszego prognozowania pogody i zmienności warunków środowiskowych z myślą o operacjach wojskowych. 

Reklama

Winston Beauchamp, zastępca dyrektora ds. informacji w Siłach Powietrznych USA, podczas konferencji „UiPath TOGETHER” podkreślił, że sztuczna inteligencja oraz inne nowoczesne technologie poprawiają zdolności prognozowania pogody i rozumienia warunków środowiskowych w miejscach prowadzenia operacji przez amerykańską armię. 

Reklama

Czytaj też

Reklama

„Używając sztucznej inteligencji, byliśmy w stanie poprawić modele pogodowe, aby pobierać dane (...) oraz ekstrapolować i interpolować zbiory informacji w celu opracowania prognoz pogody dla różnych części świata” – wyjaśnił Winston Beauchamp, cytowany przez serwis C4isrnet.

Z perspektywy cywilów, zła pogoda zazwyczaj nie wiąże się z poważniejszymi konsekwencjami. Jednak z perspektywy wojska, zmiany atmosferyczne mogą pociągnąć za sobą poważniejsze następstwa. Wystarczy chociażby wskazać, że pogoda wpływa na m.in. czas i miejsce podejmowanych działań. 

Czytaj też

„Niekiedy zapominamy, że pogoda jest naprawdę ważna dla operacji wojskowych. Może być ważnym czynnikiem sukcesu lub porażki” – cytuje przedstawiciela Sił Powietrznych USA C4isrtnet.

Jak przekazał Winston Beauchamp, amerykańskie siły powietrzne i kosmiczne wykorzystują sztuczną inteligencję do zwiększenia wydajności procesu decyzyjnego i informacyjnego. „AI jest obecnie przedmiotem ogromnej uwagi dowództwa” – podkreślił Winston Beauchamp.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama