Reklama

Armia i Służby

„Nadal jesteście potrzebni” – nowa inicjatywa Facebooka skierowana do weteranów wojennych

Fot. Pete400/Wikimedia Commons/CC 4.0
Fot. Pete400/Wikimedia Commons/CC 4.0

Facebook startuje z nową inicjatywą dla weteranów wojennych. Platforma ma zamiar ułatwiać im znalezienie pracy po odbytej służbie wojskowej.

Z okazji zbliżającego się Święta Weteranów władze koncernu podjęły decyzję o realizacji nowej inicjatywy przeznaczonej dla personelu sił zbrojnych oraz byłych wojskowych. Głównym jej celem jest ułatwienie im dostępu do platformy oraz możliwość znalezienia pracy w ramach jej funkcji. „The Military and Veterans Hub” to nowy projekt giganta mediów społecznościowych, który powstanie we współpracy ze SCORE, amerykańskim podmiotem odpowiedzialnym za udzielanie pomocy byłym żołnierzom – czytamy w komunikacie opublikowanym przez koncern.

 „Istnieje wiele zasobów i narzędzi na Facebooku, które bardzo pomagają weteranom. Przykładem mogą być witryny umożliwiające znalezienie pracy” – powiedział Frank Diaz, weteran i właściciel Tin Hut BBQ. – „Military and Veteran Hub znacznie ułatwi byłym wojskowym dostęp do tych narzędzi, konsolidując wszystkie te zasoby w jednym miejscu. Jako weteran, który zatrudnia innych byłych wojskowych, wiem, że ta inicjatywa będzie dla nich niezwykle pomocna”.

Współpraca ze SCORE

W komunikacie opublikowanym przez Facebooka stwierdzono, że platforma szuka realnego sposobu na wsparcie „społeczności wojskowej oraz weteranów”. W związku z tym władze koncernu podjęły decyzję o zacieśnieniu współpracy ze SCORE, czyli największym amerykańskim podmiotem zajmującym się udzielaniem pomocy byłym i obecnym żołnierzom, którzy planują zostać przedsiębiorcami. Program oferowany przez Facebooka obejmować będzie trzy kluczowe obszary:

  • współpracę z „doświadczonymi ekspertami biznesowymi SCORE”, którzy również posiadają przeszłość wojskową;
  • zestaw materiałów edukacyjnych dotyczący procedury zakładania firmy, w tym wyjaśniający „poszczególne kroki opracowania biznesplanu”;
  • interaktywne warsztaty, których celem będzie zdobycie wiedzy na temat rozpoczęcia działalności gospodarczej. Eksperci SCORE będą również dostępni dla uczestników po ukończeniu kursów, aby wspierać ich na dalszym etapie rozwoju własnego przedsiębiorstwa.

„Jesteśmy wdzięczni za wszystko, co zrobili dla nas weterani i z przyjemnością będziemy pomagać zarówno im, jak i ich rodzinom w założeniu własnego biznesu” – podkreśliła Bridget Weston, CEO SCORE. – „Dane pokazują, że przedsiębiorcy posiadający dostęp do ekspertów mają pięć razy większe szanse na osiągnięcie sukcesu w biznesie. Cieszymy się, że możemy współpracować z Facebookiem, aby zapewnić naszym żołnierzom wsparcie i wskazówki, których potrzebują, aby odnieść ten sukces”.

Nowy program dla bezrobotnych weteranów

Władze Facebooka poinformowały również o rozpoczęciu 12-miesięcznego pilotażowego programu rozwoju kariery skierowanego do weteranów, posiadających wykształcenie w zakresie inżynierii mechanicznej, informatyki lub elektryki. W ten sposób byli wojskowy mają szansę na szybkie znalezienie pracy po zakończeniu służby wojskowej, również w strukturach platformy.

Reklama

Komentarze

    Reklama