Reklama

Armia i Służby

Kolaborant z Zaporoża wpadł w ręce SBU

sbu zaporoże
Autor. SBU/Служба безпеки України/YouTube

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zdemaskowała kolejną osobę, która współpracowała z Rosjanami na południowym froncie. To bloger z Zaporoża, przekazujący okupantom informacje o skutkach ataków rakietowych sił Putina na to miasto. 

Reklama

W tym celu stworzył specjalny kanał na platformie internetowej. Wykorzystywał go do przekazywania Rosjanom materiałów wideo oraz zdjęć. Wszystko opatrzone było komentarzem i tekstowym opisem zastanej przez mężczyznę sytuacji na miejscu. 

Reklama

Czytaj też

Reklama

Jak podaje SBU, informacje trafiały do przedstawicieli służb specjalnych Putina, co pozwalało im ocenić skuteczność ataków i ewentualne ponowienie uderzenia. 

Ponadto, z przesłanych materiałów korzystały podmioty prokremlowskiej propagandy. Służyły do m.in. prowadzenia operacji wywrotowych w Ukrainie. 

Czytaj też

Co więcej, mężczyzna w tworzonych przez siebie treściach miał zaprzeczać udziałowi Rosji w niszczeniu infrastruktury cywilnej i krytycznej u naszego wschodniego sąsiada. 

Podczas zatrzymania SBU znalazło telefon komórkowy z dowodami działalności przestępczej i współpracy z okupantem. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze (1)

  1. opozycja

    To tylko dowodzi ze naprawde wielu lokalnych ludzi jest po stronie Rosji. Oczywiscie czy slowo "terrosta" czy "Szieg" czy "zdrajaca" czy "bohater"- to zalezy od strony (jak u Nas z Kuklinskim czy z Pisudzkim i jego napaami na banki) - ale sama czestotliwosc aresztowan (chocby 4 Ukrainskich generalow) - oznacza ze to nie mit - ze spoleczstwo jest podzielone.

Reklama